İkinci nesil Chromecast'in tasarımı ve bazı özellikleri ortaya çıktı

Chromecast 2 ilginç bir tasarıma sahip olacak.

İkinci nesil Chromecast'in tasarımı ve bazı özellikleri ortaya çıktı

Google kullanıcılardan yoğun ilgi gören (bunda 35 dolarlık fiyatın büyük etkisi olduğunu söyleyebiliriz) kablosuz medya aktarım cihazı Chromecast’in devam modelini çok yakında tanıtacak. 29 Eylül’de yeni Nexus akıllı telefonlar birlikte duyurulması beklenen ikinci nesil Chromecast’in tasarım detayları ve bazı özellikleri 9to5Google sitesi tarafından gün yüzüne çıkarıldı.

Site tarafından yayınlanan düşük çözünürlüklü görüntülere baktığımızda Chromecast 2’de çok farklı bir tasarımın bizleri beklediğini görüyoruz. İlk bakışta kızartma tavasını anımsatan Chromecast 2 bu defa birçok renk eşliğinde karşımıza çıkacak. Aygıt siyah, kırmızı ve parlak yeşil renklerde olacak.

1442579965_new-chromecase.png

Chromecast’in can alıcı özelliklerinden biri Wi-Fi bağlantısı. Kablosuz içerik aktarımı yapan cihaz ikinci nesil modelde 802.11ac Wi-fi standardını başka bir ifadeyle daha gelişmiş bir kablosuz bağlantı deneyimi sunacak.

Chromecast 2’de “Fast Play” adlı yeni bir özelliğe yer verilecek. Bu özellik sayesinde içeriklerin transfer hızı artırılacak. Yine görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla cihazda ayrıca AUX ses çıkışı kullanılacak. Bu çıkış sayesinde farklı kaynaklardan ses almak mümkün olacak. Chromecast 2’de ayrıca Chromecast Audio özelliği yer alacak.  Chromecast Audio sayesinde çoklu oda desteği ve Android veya Chrome’daki sesleri yansıtmak mümkün olacak. 

Not: Manşet resmi birinci nesil Chromecast'a ait.