Donanım

Intel 11'nci nesil ile oyunları coşturacak!

Teknoloji devi Intel, 11'nci nesil i7, i5 ve i3 işlemci ailesini internet üzerinden düzenlediği bir etkinlikle tanıttı.

Intel 11'nci nesil ile oyunları coşturacak!

Yeni nesil işlemcilerini duyuran Intel, daha hızlı ve grafik tarafı daha güçlü işlemci modellerini piyasaya sürüyor. Özellikle dizüstü bilgisayarların performansını artırmaya yönelik tasarlanan bu yeni işlemci ailesi önceki nesil işlemci ailesine göre yüzde 20 daha fazla performans sunuyor.

Intel Iris X grafik mimarisine sahip 11'inci Nesil Intel Core işlemcileri tabanlı ve ikinci sürüm spesifikasyonu ile Project Athena inovasyon programının temel deneyim göstergeleri uyarınca doğrulanan tasarımlar için Intel Evo platformu markası tanıtıldı.

Intel 11'nci nesil ile oyunları coşturacak!

Intel'in yeni işlemci ailesinde özellikle önem verdiği konulardan biri de GPU yani ekran kartı tarafı olmuş. Genelde işlemci ile bütünleşik olarak bulunan ekran kartları çok yüksek bir performans sunmaz. Bu konuya yoğunlaşan Intel, çok daha güçlü bir GPU tasarlamış. Intel Irıs X olarak adlandırılan bu GPU hem Photoshop hem Premier gibi programlarda hem de oyunlarda çok daha yüksek performans sunuyor. Intel'in tanıtım etkinliği sırasında farklı işlemcilerle oyun demosu gösterildi ve yeni nesil işlemcilerin çok daha yüksek fps hızlarına ulaştığı gösterildi.

Intel 11'nci nesil ile oyunları coşturacak! - Resim : 1

Bütünleşik olarak yapay zeka desteği ile gelen bu yeni nesil işlemcilerde Wi-Fi 6, Thunderbold 4, PCIe Gen 4 desteği bütünleşik olarak geliyor. Ayrıca bu işlemciyi kullanan bilgisayarlarda 9 saate varan pil ömrü, 1 saniyede uykudan uyanma ve 30 dakikalık şarj ile 4 saat kullanım gibi özellikler de yer alacak.

Intel Iris X grafik mimarisine sahip 11'inci Nesil Intel Core işlemcileri tabanlı ve ikinci sürüm spesifikasyonu ile Project Athena inovasyon programının temel deneyim göstergeleri uyarınca doğrulanan tasarımlar için Intel® Evo™ platformu markası tanıtıldı.

Acer, Asus, Dell, Dynabook, HP, Lenovo, LG, MSI, Razer, Samsung ve diğer markalar tarafından 11'inci Nesil Intel Core işlemci tabanlı 150'den fazla tasarımın pazara sunulması bekleniyor.

Yorumlar
emre
intel 10th nesil işlemciler ile gerçekten bir önceki nesile göre sağlam bir çıkış yapmıştı, 11th gen gördüğümüz kadarı ile çok çok daha fazla yenilikle gelmiş
Cevapla
Erdem
Kesinlikle katılıyorum. Bence de 7 den 8 'e geçerkenki performans artışı yada 9 dan 10ç nesle geçerkenki performans artışları bunun yanında sönük kalacak.
yakup
ben intelciğim ve intel işlemcilerini kullanıyom gayet de memnunum firmayı gönülden başarısından dolayı tebrik ediyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.