Donanım

Intel 8. nesil işlemciler tanıtıldı!

Intel, 8. nesil işlemcilerini tanıttı. U serisi Intel 8. nesil işlemcilerin özellikleri ve kullanıcıya sunduğu faydalar haberimizde.


Intel, merakla beklenen 8. nesil işlemci modellerini tanıttı. Daha çok Ultrabook modellerinde görmeye alışkın olduğumuz U serisi işlemcilerini tanıtan Intel, masaüstü varyasyonunu ilerleyen günlerde tanıtacak. Peki, Intel 8. nesil U serisi işlemciler kullanıcılara neler sunuyor?

MacBook ve Ultrabook modellerine güç vermesi beklenen Intel 8. nesil U serisi işlemciler, bir önceki nesile göre %40 daha verimli çalışıyor. 7. nesile göre %48 oranında fotoğraf ve video düzenleme hızı sunan Intel 8. nesil U serisi işlemciler, Intel'in yeni Turbo Boost 2.0 teknolojisini barındırıyor.

Intel 8. nesil U serisi işlemciler, 1.8 GHz ila 1.9 GHz arasında çalışırken, Turbo Boost 2.0 devreye girdiğinde saat hızları 4.0 GHz'ye kadar çıkıyor. Intel 8. nesil U serisi işlemcilerin önümüzdeki günlerde satışa sunulması bekleniyor. Son olarak bu yeni işlemcilerin daha az batarya tükettiğini belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.