Donanım

Intel CEO'su tüm hisselerini neden sattı?

Intel CEO'su tüm hisselerini sattı. Peki, CEO neden böyle bir hamle yaptı?

Intel CEO'su tüm hisselerini neden sattı?

Şu sıralar adı güvenlik açığı ile anılan Intel, 2018'de büyük itibar kaybedecek gibi görünüyor. Donanımsal güvenlik açığını yamalak için çalışmalara başlayan işlemci devinin, bu yama ile işlemcilerinin performansını %30'a varan ciddi bir oranda düşüreceği iddia ediliyordu.

Intel işlemcilerindeki güvenlik açıklarının nasıl kullanıldığının Reddit ve Twitter gibi kitlesel olarak çok büyük platformlara düşmesinin ardından bugün Intel CEO'sunun tüm hisselerini sattığı ortaya çıktı.

Intel'in uzun süredir CEO görevini başarılı bir şekilde yürüten Brian Krzanich, bugün şirketteki tüm hisselerini sattığını açıkladı. Meltdown ve Spectre güvenlik açıklarının kendisi ile ilgisi olmadığı söyleyen CEO'nun bu davranışı Intel'de işlerin yolunda gitmediğini gösteriyor.

Intel, yanlış anlaşılma olmaması için hisse satışının güvenlik açığından dolayı olmadığını, bunun 30 Ekim 2017'de planlandığını belirtti. Son 10 yıl içerisinde üretin tüm Intel işlemcilerde yer alan Meltdown ve Spectre güvenlik açığını kapatmak için firmalar harıl harıl çalışıyor.

Ancak CEO'nun hisselerini satıp topu direkt Intel'e atması şirkete olan güveni sarsacaktır. Bakalım Intel bu işin içerisinden nasıl çıkacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.