Donanım

Intel'in Ivy Bridge işlemcileri geliyor.

Intel'in yeni işlemcileri önceki işlemcileriyle aynı seviyede güç harcayıp çok daha yüksek performans verecek.


Intel'in 2012'nin ilk ayları ile birlikte piyasaya sürmeye hazırlandığı Ivy Bridge mimarili işlemciler hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Gelen haberlere bakılacak olursa, Ivy Bridge işlemciler bir önceki işlemcilerle aynı güçü harcıyacak olmalarına rağmen hatırı sayılır derecede daha yüksek MHz'lerde çalışacak.

65 Watt TDP'ye değerine  sahip olacak Core i5 3450S standart olarak 2,8 GHz'de çalışacak. Turbo Boost ile bunun 3,5 GHz'e çıkarılabilecek. Bu  işlemcinin mevcut nesildeki Core i7 2400S'in devamı  olduğu belirtiliyor. Core i7 2400S'in standart olarak 2,5 GHz, Turbo Boost ile birlikte 3,3 GHz'e çıktığı için Intel'in bir sene içinde çok yol katetdiğini söyleyebiliriz.

Güç verimliliği alanında ise Ivy Bridge modellerinin hepsi hemen hemen aynı  performansı sergiliyor. Önceki nesillerde 95 Watt TDP ile ulaşılan frekanslara Ivy Bridge mimarili işlemciler ile 77 Watt TDP ile ulaşılabilecek.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.