Donanım

İnternet ortamında akıllı gözetim dönemi başladı

Synology, Surveillance Station 7.0’ı kullanıma sundu

İnternet ortamında akıllı gözetim dönemi başladı

Artan veri miktarı ile birlikte bu verilerin depolanmasında kullanılan çözümlerin önemini de artıyor. Kurumlar ve kullanıcılar, veri depolama ve video gözetiminde çok fonksiyonlu, yüksek performanslı ve aynı zamanda güvenilir çözüm arayışındalar. Özelikle KOBİ sektöründe bu türden bir algı değişimi yaşanıyor. BYOD, büyük veri, bulut ve mobilite gibi güncel eğilimleri kapsayan ve bu eğilimlerin getirdiği yeni teknolojiler ile uyumlu çalışan ürünler, rekabette firmaları öne taşıyor

Video gözetiminin ötesinde fiziksel erişim kontrolü

Günümüzde son derece hassas olan güvenlik kavramı, iş yapış süreçlerinin ilk basamağında yer almaya başladı. Güvenlik maliyetleri önem arz ederken, performans ve yönetilebilir ürün beklentileri, kurumların öncelikli ihtiyaçları arasında. Yeni sezgisel tasarımı sayesinde, yüksek güvenlik ve fiziksel erişim kontrolü ile öne çıkan Surveillance Station 7.0, video gözetiminin ötesine geçerek fiziksel erişim kontrolünün gerçek dünyasına girilmesini sağlıyor. Profesyonel IP tabanlı video gözetim çözümlerinin kurumların güvenlik dünyasındaki olmazsa olmazları arasında olduklarını belirten Synology Türkiye Ülke Müdürü Volkan Yiğit, “Synology olarak bireysel ve kurumsal kullanıcılara ölçeklenebilir, yüksek performanslı, yenilikçi ve kullanıcı dostu çözümler sağlıyoruz. Kurumların ve son kullanıcıların iş performanslarını artıran NAS ürünlerimiz, kullanımı kolay kullanıcı arayüzleri, güvenli, verimli ve kullanışlı bir deneyim sunuyor. Artan güvenlik ihtiyaçlarını adresleyen bir çözüm olan Surveillance Station 7.0 sürümünü kullanıcılar ile buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

1426940132_surveillancestation7.0..jpg

Tek pencereden tüm güvenlik süreçlerinizi hızlı ve eksiksiz bir şekilde yönetin

Yenilenmiş arayüz tasarımı ile iş yerlerinde güvenliği otomatize eden Surveillance Station 7.0, tek pencere üzerinden geniş ve çok pencereli bir hakimiyet alanı oluşturulmasına olanak sağlıyor. Tek bir ekran üzerinden geniş bir işlevsellik imkanı yaratan Surveillance Station 7.0, çoklu görev özelliği sayesinde, canlı görüntü izlemeden IP kameraları yönetmeye, ayarlar üzerinde değişlik yapmaktan geçmiş kayıtları izlemeye kadar birçok işlemin tek noktadan gerçekleştirilmesini mümkün kılıyor.

Kapsamlı IP kamera entegrasyonu ile gözünüz arkada kalmasın

Çok sayıda IP kamera ve donanımını destekleyen Surveillance Station 7.0, nesne takibi, dijital çıktı ve çift yönlü ses takibi gibi özelleştirilmiş özellikleri ile rakiplerinden ayrılıyor. Gözetim özelliklerinin özelleştirilmesini ve esnek bir gözetim sistemi oluşturulmasını mümkün kılan Surveillance Station 7.0, alarmlar veya manyetik kilitler gibi harici cihazlara da bağlanabiliyor. İnsan hatasını en aza indirgemek için kurgulanabilir görev otomasyonu sistemine sahip Surveillance Station 7.0, güvenlik sistemindeki açıkların kapatılmasına yardım ediyor. Kurumlar ürünün zengin özellikleri sayesinde önceden kurgulanmış senaryolar ile çok çeşitli görevleri sisteme tanımlayarak, güvenliği üst seviyelere çıkarabiliyor. Gözetim alanının esnek ve kolay yönetilebilmesine olanak sağlayan Surveillance Station 7.0, kurumların gözü ve kulağı oluyor.

1426940145_surveillancestation7.0.jpg

Anlık görüntüleri önceden belirlenmiş kurallarla hızlı ve kolay yönetin

Surveillance Station 7.0 çözümü, anlık görüntüleri hızlı ve kolay bir şekilde yönetmeyi mümkün kılıyor. Eylem kurallarının önceden belirlenebildiği ürün, belirli bir yerde hareket olduğunda kameraların otomatik olarak eylemin gerçekleştiği yöne dönebilmesini, anlık görüntü alınabilmesini, alarm çalınmasını ve bu işlemlerin cep telefonuna anlık gönderilmesi ile fark yaratıyor. Surveillance Station 7.0, Tayvan kökenli NBM firmasının ev sahipliğinde, 19 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilecek “IP Surveillance Seminar”deki yerini aldı. İskoçya’nın başkenti olan Edinburg’da düzenlenecek etkinlikte, Synology, Surveillance Station 7.0 ürününün yanı sıra, en son NAS (Netwrok Atteched Storage) çözümlerini de sergileyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.