Donanım

iPad 4, iPad 3'den iki kat daha hızlı!

iPad 4'ün test sonuçları şaşırtıcı!

iPad 4, iPad 3'den iki kat daha hızlı!

Apple geçtiğimiz günlerde iPad Mini tabletini tanıttığı lansmanında iPad 4'ü tanıtarak büyük bir sürpriz yaptı.  Aslında Lightning konnektörü ile güncellenmiş yeni bir iPad 3 bekleniyordu. Fakat, Apple kimsenin beklemediği bir atılım yaptı ve aynı tasarıma yeni bir işlemci ekleyerek daha güçlü ve hızlı iPad 4'ü ortaya çıkardı.

Apple, A6X işlemcisine sahip olan iPad 4'ün, şuan ki model iPad 3'e göre iki kat daha yüksek işlemci ve grafik performansı sunacağını iddia etmişti. Cihaz piyasaya sürülmeden bu iddianın gerçekliği ortaya çıktı.

1351677729_ipad4thgentest2dhfx57.jpg

Yeni yayınlanan Geekbench sonucuna göre iPad 4, Apple'ın en hızlı mobil cihazı oldu. iPhone 5'teki A6 işlemcisi 1.3GHz'de görev yapıyor iPad 4'de ise 1.4GHz'de çalışan A6X işlemcisi ile iPhone 5'teki işlemcinin daha hızlı versiyonu bulunuyor.

Cihazın GPU özellikleri çok bilinmiyor ama Apple, retina ekranlı iPad 4 için iki kat daha fazla grafik performansı olacağını iddia ediyor. Cihaz iPad 3 ve iPhone 5'te olduğu gibi çift çekirdekli işlemci ve 1GB bellek ile donatılmış.  iPad 4, Geekbench'te 1757 puan aldı. Aynı testte iPhone 5 1571, iPad 3 ise 791 puan alıyor. Sonuçlar iPad 4'ün iPad 3'ten daha hızlı olduğunu kanıtlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.