Donanım

iPhone 4S'e yepyeni bir şarj teknolojisi!

Apple, Nokia'yı bakın nasıl kıskandı!


Wireless ile şarj olma özelliğini daha önce Nokia Lumia 800'de görmüştük. iPhone 4S'e de aynı özellik orijinal tasarımıyla geliyor. İlk olarak Nokia Lumia 800'de olduğu gibi garantinin duracağını belirtmeliyiz. Çünkü bildiğiniz gibi telefonu açmanız gerekecek. Videoda da görebileceğiniz gibi çok ince bir tel ile Powermat kullanılıyor.

İlk olarak lehim telini Powermat alıcısının üzerinden şarj girişine bağlıyorsunuz. Ayrıca şunu belirtmeliyiz ki bu sistemi kullanmak istiyorsanız yedek bir şarj girişine ihtiyacınız olabilir. Detaylar videoda verilmiştir. Wireless şarj sistemi arka kısmı 1mm kadar kalınlaştırıyor, bu yüzden videoda arka kapağı modifiye etmesi gerekiyor.Tanveer
'ın yaptığı bu sistem risk alamayacağınız bir durum olabilir. Ancak düşünüldüğünde oldukça kullanışlı görünüyor. Tanveer'ın bir sonraki üretiminin ne olacağını merak ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.