Donanım

iPhone iPad ve sırada Mountain Lion OS X 10.8

Apple Inc İcra Kurulu Başkanı Tim Cook, bir iPhone gibi kendi Mac cihazını yapmak istiyor.

iPhone iPad ve sırada Mountain Lion OS X 10.8

Bu yolda ilk adımını da Mac isminden vazgeçerek attı. OS cihazlara Mountain Lion ismini verdi.

Şirketin genel merkezinde bir röportajda, Tim Cook mobil cihazlar bünyesinde Macintosh işletim sisteminin yeni bir sürümünü tanıttı. iOS olarak bilinen yazılımı Apple'ın mesajlaşma servisi, uygulama bildirimleri, oyun merkezi, paylaşım özellikleri ve şirketin çevrimiçi hizmet ile entegre icloud tüm iPad ve iPhone için öncülük edecek.

Mac OS X'in yeni sürümü " Mountain Lion" isminin cep, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda dünyanın kaderini değiştirecek güçte olduğuna Apple'ın inancının ve bir katalizör olmak isteğinin en açık göstergesidir.

1329409824_appleceo.jpg

Apple CEO'su Tim Cook, firmanın Macintosh işletim sisteminin yeni bir sürümünü tanıttı.

51 yaşındaki Tim Cook iPhone'u işaret ederek "Biz insanlar arasında apps ve işlevselliğe bir çok aşık olduğunu gördük. Ve biz bunu Mac üzerine taşımak için çabalıyoruz." dedi

Tim Cook Apple geliştiricilerinin Mountain Lion'u yaz sonunda müşterilerine satmaya başlayacağını söyledi.

Apple'ın hamlesiyle donanım üreticileri arasında şiddetli bir rekabet olacak gibi geliyor. Bunun teknoloji endüstrisi genelinde geniş etkileri olabilir ve aygıtlarda farklı kategoriler arasında bir yakınlaşmaya yol açabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.