iQOO'dan hızlı şarj atağı

iQOO Neo9S Pro+ modeli, 120W hızlı şarj ve yeni renk seçenekleriyle teknoloji severlerin ilgisini çekmeye hazırlanıyor. Bu cihazın sunduğu yenilikler ise oldukça dikkat çekici.

iQOO'dan hızlı şarj atağı

Yakında piyasaya çıkması beklenen iQOO Neo9S Pro+, Çin'in 3C sertifikasyon veri tabanında göründü ve bu gelişme, cihazın yakın zamanda piyasaya sürüleceğine işaret ediyor. Sertifikasyon süreci, model numarasının (V2403A) yanı sıra cihazın güçlü 120W hızlı şarj sistemi desteğini de ortaya koydu. Bu, başvuruda bahsedilen ve 100W PPS/PD hızlı şarj protokollerini de destekleyen V12060L1A0-CN şarj cihazı sayesinde mümkün oluyor.

Cihazın 5500mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacağı da doğrulandı. iQOO Neo9S Pro+ hakkında çıkan söylentiler, mavi ve beyaz geçişli "Buff Mavi" renk seçeneğiyle piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Bu, yakın zamanda bir bağış töreninde görülen ve vivo ile iQOO'nun Çin milli takımına 2024 Paris Olimpiyatları için akıllı teknoloji ekipmanları sağlayacağı taahhüdüyle de örtüşüyor.

iQOO Neo9S Pro+, 6.78 inç büyüklüğünde ve 2800 x 1260 piksel çözünürlüğünde (muhtemelen 1.5K) bir OLED ekranla geliyor. Bu ekranın, Huaxing tarafından üretilmiş olabileceği düşünülüyor. Kamera sistemi, 16MP ön kamera ve 50MP ana sensörlü çift arka kamera kurulumundan oluşuyor. Cihazın iç kısmında, en son Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi ile birlikte çalışan özel bir grafik çipi bulunması bekleniyor. 5500mAh'lık batarya ve 120W hızlı şarj desteğiyle uzun süreli kullanım sunmayı hedefliyor. Güvenlik özellikleri arasında, Goodix marka tek noktalı ultrasonik ekran altı parmak izi sensörü yer alıyor. Telefonun plastik bir orta çerçeve kullanarak yapılandırıldığı belirtiliyor.

Resmi lansman tarihi henüz açıklanmış olmasa da, 3C sertifikası cihazın Temmuz ayında piyasaya sürülebileceğini işaret ediyor. Bu yeni cihazın özellikleri ve güçlü donanımı, kullanıcıların merakla beklediği bir model haline gelmesini sağlıyor.

iQOO'dan hızlı şarj atağı - Resim : 1