Donanım

iQOO’nun tanıtacağı yeni kablosuz kulaklıkların detayları ortaya çıktı

Yakın zamanda yeni akıllı telefon serisini tanıtması beklenen iQOO’nun aynı lansmanda yeni bir kablosuz kulaklık modelinin daha örtüsünü kaldıracağı anlaşıldı.

iQOO’nun tanıtacağı yeni kablosuz kulaklıkların detayları ortaya çıktı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi iQOO, 23 Mayıs'ta Çin'de yeni bir seri olan iQOO Neo 8'ini duyuracak. Bu duyuruya ek olarak, son duyumlar şirketin aynı gün iQOO Pad'i de tanıtacağını belirtiyor. Ayrıca iQOO'nun yayınladığı son tanıtım posteri, markanın ilk gürültü önleyici kablosuz kulaklıklarını da 23 Mayıs'ta sunacağını ortaya koyuyor.

Tanıtım posterine göre yeni kulaklıklar, iQOO TWS Air Pro adını alacak. Şirketin paylaştığı resmi görsellere bakıldığında, bu kulaklıkların tasarımı geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya çıkan iQOO Air TWS kulaklıklarına benziyor. Kulaklıkların tasarımı, tam kulak içi tasarım kullanan çoğu gürültü önleyici kulaklıkla karşılaştırıldığında, yarı kulak içi bir tasarım kullanacağına işaret ediyor.

iQOO’nun tanıtacağı yeni kablosuz kulaklıkların detayları ortaya çıktı - Resim : 1

iQOO’nun tanıtacağı yeni kablosuz kulaklıkların detayları ortaya çıktı

Gürültü önleyici kulaklıklar genellikle kulak içine giren çevresel gürültüyü engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak, yarı kulak içi tasarımın tam kulak içi tasarıma kıyasla tam anlamıyla kulakları kaplama kapasitesi yoktur. Bu nedenle, bu tip kulaklıkların gürültü azaltma yeteneği genellikle tam kulak içi kulaklıklara göre daha düşük olacaktır.

Yine de, yarı kulak içi kulaklıkların da kendine özgü avantajları vardır. Özellikle, bu kulaklıkların kulak kanalına daha az baskı uygulaması, uzun süreli kullanım için daha konforlu bir deneyim sunabilir. Ancak, silikon uçların eksikliği sebebiyle, bu kulaklıklar da bazı rahatsızlıklara sebep olabilir.

iQOO'nun iQOO TWS Air Pro kulaklıklarında kullanılacak gürültü önleme teknolojisi hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Ancak, şirketten daha fazla bilgi bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.