Donanım

İşçilere insanüstü güçler veren kask! (Video)

Daqri akıllı kask, bir fabrika işçisini neredeyse insanüstü bir görünüme sokuyor.

İşçilere insanüstü güçler veren kask! (Video)

Daqri akıllı kask, bir fabrika işçisini neredeyse insanüstü bir görünüme sokuyor. Ocak ayında düzenlenen CES 2016 fuarında tanıtılan akıllı kask, sensörler ve kameralar ile işçilere gördüklerinin üstünde bir bilgi tabakası veren artırılmış gerçeklik ekranı ile birçok özellik sunuyor.

Daqri satış direktörü Josh Littlefield, cuma günü California, El Segundo, Northrup Grumman kampüsünde yaptığı sunumda "Biz temelde insanca yapılabilecek şeyleri mümkün olduğunca değiştirmek istiyoruz." Diye konuştu.

1458220144_daqri.gif

X ışınıyla şematik ve termal görüntü sağlayabilen Daqri, sadece işçilerin ihtiyaç duydukları doğru zamanlarda onlara bilgi veren, daha iyi performansa yardımcı olmak için yapılmış bir kulaklık seti sunmaktadır.  Birçok fabrikada, insanlar sorunları daha sonra kontrol merkezinden izleyerek anlayabiliyorlar. Ancak bu kaskı kullanan bir işçi veya çalışan kontrol panelini direk görebilir ve bilgiler işçiye gönderilebilir.

Intel’in altı çekirdekli işlemcisi ile güçlendirilmiş kaskta dijital cisimleri gerçek yüzeylere aktarabilen RealSence 3D kamera donanımı yerleştirilmiş.  Daqri Smart Helmet (Daqri Akıllı Kask) olarak adlandırılan ürün sayesinde iş güvenliğinin ve işçilerin veriminin azami düzeye çıkarılması hedefleniyor.

Aşağıda kaskın tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.