Donanım

İşte Apple Glass'ın ismi!

Uzun bir süredir adından bahsettiren ancak her defasında “Apple’ın karma gözlükleri” diye anılan cihazlar sonunda bir isme kavuşmuş gibi görünüyor.

İşte Apple Glass'ın ismi!

Teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden biri olan Apple, uzun zamandır sanal gerçeklik veya gerçekliği arttırılmış gözlük piyasasına girmek için hazırlık yapıyor. Son zamanlarda gelen haberler ise, Amerikalı teknoloji devi tarafından üretilecek yeni cihazların her iki özelliği birden bünyesinde barındıracağını gösterdiğinden, bu gözlükler için artık “karma gözlükler” tanımlaması yapılıyor.

Apple’ı yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere, teknoloji devinin paravan şirketlerinden biri olan Corporation Trust Co. isimli firma, geçtiğimiz aylarda bir patent başvurusu yapmış ve yeni bir işletim sistemi ismi olarak realityOS markasını tescillemişti. İşte aslında bu başvuru bile bize Apple’ın yeni cihazlarına vermeyi düşündüğü ismi anlatıyordu ancak gerçek bugün itibariyle apaçık bir şekilde ortaya çıkmış oldu.

İşte Apple Glass'ın ismi!

Amerikalı teknoloji devinin paravan şirketlerinden bir diğeri olan Health Solutions LLC, tarafından yapıldığı anlaşılan 3 yeni patent başvurusu, aslında Apple’ın 3 farklı karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığını gösteriyor. Başvuruda belirtilen Reality One, Reality Pro ve Reality Processor ise uzun yıllardır merak edilen Apple karma gerçeklik gözlüklerinden başkaları değil. Peki ama neden 3 farklı isim var diye merak edecek olursanız yanıt gayet basit, çünkü Apple 3 farklı cihaz üzerinde çalışıyor.

Gelelim asıl soruya yeni Reality karma gerçeklik gözlükleri ne zaman satışa sunulacak? Apple henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmış değil ancak duyum kanallarına göre yeni gözlükleri önümüzdeki yılın başından itibaren görmeye başlayacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.