Donanım

İşte dokunulamayan dokunmatik ekran!

Bu ekran teknolojisi dokunmadan çalışıyor.

İşte dokunulamayan dokunmatik ekran!

CES 2013'de sergilenen Displair, herhangi bir cam ekran olmaksızın, havada sanal bir dokunmatik ekran oluşturabilme özelliğine sahip.

Bu işi su zerreleri ve projeksiyon ile yapan Displair'in ilginç cihazı bununla da kalmıyor ve havadaki dokunmaları algılayabiliyor. Bu demek oluyor ki cam olmadan etkileşimde bulunmanız tam anlamıyla mümkün hale geliyor. Displair'in ekranı havadan meydana geldiği için diğer dokunmatik ekranlar gibi kirlenme ve parmak izi bırakma gibi sorunlarda ortadan kalkıyor.

1358602799_displair-thumb-550xauto-109274.jpg

10.000 dolar gibi yüksek bir fiyat ile piyasaya sürülecek olan cihaz, geliştiricilerden ona özel, hareketleri tam anlamıyla değerlendirecek uygulamalar yazmalarını bekliyor. Displair'in 2013'ün ikinci çeyreğinde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Yorumlar
ercan
çok gereksiz bir icat.
Cevapla
Misafir
Çok etkili olmaz ve uzun soluklu değil malesef. Hologramları 2. bir kaynağa ihtiyaç duymadan oluşturabilirlerse (ki oluşturmuş olduklarına dair duyumlarım var) o zaman büyük bir değişim yaşanır.
Cevapla
fatih akay
bu teknoloji dunyada ilk olarak 2000-2003 yillari arasinda tubitak tarafindan duyuruldu ve cikis tarihini hic unutmam 2012 yilinin basinda piyasaya surulecek denmisti simdi bakiyorum ki kim kimin ekmegini yemis nerelere verilmis......
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.