Donanım

İşte giyilebilir bilgisayar Motorola Solutions HC1!

Motorola Solutions giyilebilir bilgisayarını tanıttı.

İşte giyilebilir bilgisayar Motorola Solutions HC1!

Motorola Solutions bu hafta Motorola Solutions HC1 şeklinde yeni bir giyilebilir bilgisayar başlattı. Giyilebilir bilgisayar, Google'ın gözlüğü kadar hafif değil. Motorola Solutions HC1 mühendisler tarafından kullanılmak üzere dizayn edilmiş.

Motorola Solutions HC1, 800 x 600 çözünürlükte görüntü özelliğine sahip. Cihaz ayrıca kullanan kişiye 15 inç genişliğinde göz görüntüsü oluşturuyor.

1350928878_motorola-mobility-hc1.jpg

HC1 giyilebilir bilgisayarın gücü arkasında bulunan 800MHz OMAP3 DualCore'den alıyor ve Windows CE 6.0 profesyonel ile güçten tasarruf sağlıyor. Motorola Solutions HC1 giyilebilir bilgisayarın diğer özellikleri ise WiFi b/g, Bluetooth 2.1+EDR bağlantısı, 9-eksenli kafa takibi ile birlikte, 9-eksenli kafa takibi, özel konuşma tanıma, ivmeölçer ve dijital pusula. Bunların yanı sıra bilgisayarın yan kısmına çıkarılabilir USB web kamerası yerleştirilmiş.

Ne yazık ki fiyatı ve uluslararası pazara sürülüp sürülmeyeceği konusunda bir bilgi verilmemiş. Cihaza ait görüntüleri aşağıda ki videoda izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
uyuyunca nasil olcak :(
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.