Google'ın yıllık I/O geliştirici konferansı, pandeminin başlamasından bu yana ilk kez tarihi Shoreline Amfitiyatrosu'na geri döndü. Şirketin yapay zeka, makine çevirisi ve diğer alanlardaki en son atılımlarıyla ilgili ayrıntıları paylaştığı bir yüz yüze etkinlikte Google, bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planladığı bazı donanımların ana hatlarını vermek için de zaman buldu. Etkinliği canlı izleme şansını kaçırdıysanız, I/O 2022'den en büyük duyuruları burada bulabilirsiniz.

Pixel 6a


Google, en son amiral gemisi cihazlarını I/O'da tanıtmış olabilir, ancak şirketin yeni Pixel 6a'sı gösteriyi çaldı. 21 Temmuz'da ön siparişe sunulacak olan 449 dolarlık cihaz, arama devinin yerel Tensor AI yonga setine ve Google'ın Magic Eraser fotoğraf düzenleme aracının en son sürümüyle birlikte gelen 12 megapiksel kameraya sahip olacak. Şirket ayrıca Pixel 6a'yı beş yıllık güvenlik güncellemeleriyle destekleme sözü verdi.

Pixel 7


Google, I/O'da en son amiral gemisi akıllı telefonlarına yalnızca kısa bir bakış sundu, ancak Pixel 7 ve 7 Pro'yu bu yılın ilerleyen saatlerinde resmi ilk çıkışlarından önce görme şansımız oldu. Şirket, her iki cihazın da yeni nesil Tensor çipine sahip olacağını ve geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmış rafine bir tasarımla geleceğini söyledi. Fiyatlandırma veya kullanılabilirlik hakkında henüz bir detay yok. 

Pixel Watch


Aylarca süren sızıntılardan sonra Google sonunda Pixel Watch'ın gerçek olduğunu doğruladı. Bu sonbaharda piyasaya çıkan giyilebilir cihaz, "dokunsal bir taç" ile çevrili neredeyse çerçevesiz bir saat yüzüne sahip. Wear OS 3'ü çalıştırıyor, sağlık ve fitness izleme özellikleri için Fitbit yazılımıyla derin entegrasyon içeriyor. Pixel Watch, bu yıl içinde Pixel 7 ve 7 Pro ile birlikte gelecek. Google, bu noktaya kadar geçen günlerde ve haftalarda giyilebilir cihazlar hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağına söz verdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.