Donanım

İşte iOS 15 ile gelecek yenilikler!

Apple, iOS 15 ile gelecek yenilikleri bu akşam düzenlenen WWDC 2021 etkinliğinde tanıttı. İşte o yenilikler.

İşte iOS 15 ile gelecek yenilikler!

Apple'ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC), şirketin yazılımı en önemli etkinliklerden biri. Apple, en iyi geliştiricileri Apple'ın bilgisayarları için yazılım geliştirmeye zaman ve yatırım harcamak için cezbetmek amacıyla iOS'un en son sürümünü, iPhone yazılımını ve Apple TV, iPad, Apple Watch ve Mac'lerde çalışan yazılım güncellemelerini ortaya koyuyor.

Apple bu akşam ABD'de düzenlenen ve internet üzerinden yayınlanan WWDC 2021 etkinliğinde , iOS 15 ile gelecek yenilikleri de gözler önüne serdi. Görünüşe göre iOS 15 bir çok sosyal özellikle gelecek. İşte bunlardan bazıları.

iOS 15, "Bağlantıda Kalmak", "Odaklanmak" ve "Dünyayı Keşfetmek" gibi sloganlarla geliyor. iOS 15 ile daha arkadaşlarınız ya da ailenizle bağ kurmanız daha kolay ve daha kaliteli hale gelecek. Gelen bir çok özellik Facetime ile ilgili. 

iOS 15 Facetime özellikleri

İşte iOS 15 ile gelecek yenilikler! - Resim : 1

Spatial audio: Bu özellik sayesinde Facetime aramalarında konuşma yaptığınız kişilerle aynı odada olduğunuzu hissedeceksiniz. Gelişen audio özellikleriyle ses aynı odayı paylaşıyormuşsunuz gibi yankılanacak. Voice isolation özelliğiyle ortamda olan geri plandaki seslerin hepsi engellenecek ve sadece konuşanın sesini ön plana çıkartacak.

Facetime görüntü özellikleri de geliştirildi. Artık konuşma içindeki insanları aynı anda daha net görebileceksiniz. Kamerada var olan portre özelliği Facetime için de geliyor. Facetime sırasında arka planı bulanıklaştırabileceksiniz. Facetime Links özelliği sayesinde belli bir Facetime aramasına diğer kullanıcılar Android veya bilgisayardan da bağlanabilecekler.

Gelen yeni özellikler arasında karşımıza çıkan bir diğer aytıntı da SharePlay. SharePlay sayesinde konuşmalarınıza müzik ekleyebileceksiniz. İsterseniz belli bir filmi, videoyu veya Tiktok videolarını bile Facetime'dan çıkmadan birlikte izleyebileceksiniz. Dilerseniz istediğini şeyi TV'nize bağlayıp Facetime'da birlikte izliyormuşsunuz hissi yaratabilirsiniz.

Bunlarla kalmayıp bildirimler de güncelleniyor. Daha büyük ikonlar ve tercihe göre bildirim seçenekleri geliyor. iOS 15 ile birlikte gelen Focus modunda istediğiniz bildirimlerin gelmesini seçip diğerlerini engelleyebileceksiniz. Ayrıca Rahatsız Etme modunu açtığınızda mesajlaştığınız kişilerde direkt olarak "Rahatsız Etme Modu"nda olduğunuz görünecek.

Ayrıca Haritalar da güncellendi. Daha fazla detay içeren Haritalar için Gece Modu da eklendi.

Yorumlar
Süleyman
Harika gelişmeler, inşallah güncellemeler de haberi kadar hızlı gelir :D
Cevapla
Cihat
Güzel düşünülmüş 👍
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.