Donanım

İşte müthiş top kamera! (Video)

Panono adlı top kamera ile 360 derecelik harika panorama resimler çekebilirsiniz.


Tipik bir panorama çekimi, biraz farklı zamanlarda alınan ve daha sonra interaktif bir görüntü içine birden fazla resmin birleştirilmesi ile oluşur. Bu yöntem iyi çalışsa da genelde sonuç olarak mükemmel olmaktan uzak bulanık görüntüler elde edilir.

Daha kaliteli bir görüntü için daha fazla kamera mercekleri ile 360 derece görüntü almak gerekiyor. Bu bir akıllı telefon yada fotoğraf makinesi ile mümkün olabilir ancak, Panono ile daha mükemmel görüntüler almak mümkün.

1384340877_panono-old-and-new.jpg

36-lens oluşan top şeklindeki kamera Panono, 360 derece panorama oluşturmanıza olanak sağlar. Düğmesine basıp yukarı fırlattığınız Panono, üzerinde bulunan 36 adet kamera lensleri ile en yüksekte olduğu anı hesaplar ve 360 ​​derecelik 72MP bir görüntü alır.

Android veya iOS cihazınızla senkronize olabilen Panono kamerayla görüntü alındıktan sonra, çektiğiniz görüntüyü Bluetooth aracılığı ile otomatik olarak cihazınızda görüntüleyebilirsiniz. Henüz IndieGoGo tarafından geliştirme aşamasında prototip olan Panono, 900 bin dolarlık bir bütçeye sahip olduktan sonra piyasaya sürülecek. Cihaz 53 günde 60,300 dolar elde etti. IndieGoGo destekçileri 499 $ fiyat etiketi ile bu kameraya sahip olabilecek. Daha sonra 2014 gibi piyasaya sürülecek kamera, 599 dolara satışa sunulacak.

1384340849_panono.jpg

Aşağıda bu cihazın tanıtım videosunu ve nasıl kullanıldığını izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.