Donanım

İşte Playstation 4 özellikleri!

En çok beklenen konsol olan Sony Playstation 4 için özellikler hakkında söylentiler.

İşte Playstation 4 özellikleri!

1360157718_ps4-1.jpg
Sony, geçtiğimiz hafta yayınladığı yeni bir fragman ile 20 Şubat’ta yapılacak bir etkinlikten bahsediyordu. Bu etkinlikte yeni oyun konsolu hakkında detaylı bilgiler açıklayacak olan Sony, şu an pek fazla bilgi vermezken söylentiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

PlayStation Orbis kod adlı bu yeni konsol hakkında kesin bilgiler yok fakat Edge’nin sitesinde yer alan bilgiler şu yönde:

Orbisin konsolu şuan ki DualShock kontrolcülerle neredeyse aynı boyutta olacak olacak fakat kontrolcüde küçük bir dokunmatik ekran bulunacak. Bir diğer özelliği ise kontrolcüde Share butonunun olması. Bu buton sayesinde oyun sırasında ekran görüntüsü veya video paylaşımı yapılabilecek. Ayrıca DVR bazlı kayıt etme özelliği ile 15 dakikalık kayıtlar yapılabilecek.

Konsolun bir diğer kontolcüsü ise yeni sürümü tanıtılacak olan PlayStation Eye. Konsol ayrıca PlayStation Move ile de uyumlu olacak.

Teknik özellikleri hakkında çok farklı listeler görmüştük. Sitenin belirttiklerine göre yeni konsolun yapısı PC’lerle benzerlik gösterecek şekilde hazırlanıyor. PS4’ün yeni nesil Xbox’tan daha güçlü olduğunu belirten site, konsolda 4GB GDDR5 RAM ve 8 çekirdekli 1.6GHz ile çalışan AMD R10XX işlemcisini kullanacak. Hazırlanacak bu konsol 176 GB/s hız ile dosya transfer edebilecek.

Edge’nin sitesinde yer alan bilgilere göre PS4, 2014 ‘ün hemen başında(yılbaşı dönemi) Japonya ve Amerika’da piyasaya çıkacak. Fakat Sony’nin Avrupa dağıtımcı şirketi ile yaşanan kargaşadan dolayı Avrupa çıkış tarihinin biraz gecikeceği ve 2014’ün ilk çeyreğinde çıkacağı öngörülmektedir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.