Donanım

İşte Samsung'un akıllı saati Galaxy Gear'den ilk sızıntı!

4 Eylül'de dünyayı karıştıracak o teknoloji bakın nasıl olacak!

İşte Samsung'un akıllı saati Galaxy Gear'den ilk sızıntı!

2013 yılında Samsung, yeni cihazlarıyla mobil ekosistemdeki yerini güçlendirmeye devam ediyor. 4 Eylül tarihinde Almanya Berlin'de gerçekleşecek Unpacked etkinliğinde yeni Galaxy Note 3'ün tanıtmasını beklediğimiz Samsung'un tanıtacağı tek cihaz olmayacak.

Görünen o ki 4 Eylül tarihinde Samsung, yeni akıllı saati Galaxy Gear'ı da bu yıl Unpacked etkinliğinde tanıtacak. Geçtiğimiz haftalarda bir çok görseli ve konsept tasarımı sızan akıllı saatin ilk gerçek resmi geçtiğimiz saatlerde göründü. Android Jelly Bean işletim sisteminden gücünü alan akıllı saat S-Voice ve S-Health gibi Samsung'un özel yazılımlarıyla gelecek.

1378109711_1.jpg

3 inç'lik OLED ekranıyla bir saatten daha fazlasını sunacak olan Gear1.5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemciden güç alacak. Wi-Fi, düşük güç tüketimli Bluetooth 4.0 ve NFC gibi özelliklerle gelmesi beklenen yeni akıllının 1GB RAM'i ve 8GB depolama alanı olacak. İlk bakışta akıllarda uyanan 1 yıl 2 yıl giden saat ömrü bu telefonda çok absürt bir durumu ortaya çıkarsa da yeni akıllı Gear'dan bu performansı beklemek mümkün değil. Ortalama 10 saat sunacak pil ömrü günlük kullanım için oldukça kısıtlı bir imkan  sunacağa benziyor. 

Bakalım sızan ilk görüntüler ve tahmin edilen özellikler 4 Eylül günü Samsung'un lansmanınya ne kadar uyuşacak.


1378109918_2.jpg


1378109933_3.jpg


1378109945_4.jpg

Yorumlar
Misafir
bu pil ömrüyle o saati kullanmak işkence olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.