Donanım

İşte uçan helikopter kamera - video

Uçan kamera ile bakın neler yapabiliyorsunuz?

İşte uçan helikopter kamera - video

Teknolojide yenilikler hızla devam ediyor. Şimdi de kamera alanında ilginç bir yenilik meydana geldi. Always Innovating firması, akıllı telefonunuzla birlikte canlı olarak görüntü alabileceğiniz uçan helikopter MeCam kamerayı tanıttı. Bu kamera giyilebilir kameralarla karıştırılmamalı.

Bu kamerayla çekilen görüntüleri kolayca Facebook, Youtube ve benzeri sitelerde arkadaşlarınız ve takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz.

1359185648_mecam-2.png

Mecam aslında mini bir helikopter veya nano helikopter. Geliştiricilerinin dediğine göre bu kamera video kayıt ve streaming gibi özellikleri ile donatılmış. Helikopter kamera sesli komutlarla hareket ediyor.

1359185731_mecam-3.png

MeCam uçan helikopter kamerada akıllı telefon sinyalini takip etmesini sağlayan bir "Follow Me" özelliği bulunuyor. Ayrıca kameranın 1.5 GHz Cortex-A9 işlemci, 1GB RAM, depolama için micro-SD, ve WiFi / Bluetooth bağlantısı gibi özellikleri bulunuyor.  Helikopter kameranın, 49 dolar fiyat etiketi ile birlikte 2014 yılında mağazalarda yerini alması bekleniyor.

Yorumlar
ukyo
firma cok esnaf adammıs esnaf işi derler ya fiatı cok makul 49 dolara raflarda yer alırsa turkiyedede 100 dolardan asagı olur galiba
Cevapla
geleceğin oyuncağıdır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.