Gizli "Gönder" Seçenekleri
Bir dosya ya da klasörün üzerinde sağ tuşa basıldığında seçenekler arasında "Gönder" komutu çıkar ve seçili öğeyi kolayca bir başka hedefe gönderme olanağı sunar.
Burada sunulan hedefleri artırmak istiyorsanız, dosya ya da klasör üzerinde sağ tıklamadan önce Shift tuşuna basmanız ve sonra sağ klik yapmanız gerekiyor. Bu yöntem ile normalde "gönder" seçenekleri arasında bulunmayan yeni konumların da eklendiğini göreceksiniz.

Gönder Menüsüne Kişisel Seçenek Ekleme
Bir önceki ipucunu kullanarak ulaştığınız genişletilmiş "gönder" seçenekleri arasında hala istediğinizi bulamadıysanız bu yöntemi kullanın. Her zaman "gönder" seçenekleri arasında yer almasını istediğiniz bir konumu kolayca bu menüye ekleyebilirsiniz. Bunun için Windows Gezgini'nin adres satırına "shell:SendTo" ifadesini yazmanız gerekiyor. Açılan pencerede standart "gönder" menüsü hedeflerinin yer aldığını göreceksiniz. İstediğiniz bir konumun kısayolunu buraya ekleyebilirsiniz.

Dosyaları Kes, Kopyala, Yapıştır
Çoğu kullanıcı yazım editörlerinde metin kesmek, kopyalamak ve yapıştırmak için kullandığı Ctrl+c, Ctrl+v ve Ctrl+z tuş kombinasyonlarını dosyalar söz konusu olduğunda tercih etmiyor. Aynı kombinasyonları dosya kesmek, kopyalamak ve yapıştırmak için kullanarak zaman kazanabilirsiniz.

Taskbar Sırasına Göre Hızlı Erişim
Taskbar'da bulunan programları ve kısayolları hızlıca çalıştırmak için Windows Tuşu + (Sıra Numarası) kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Örneğin, taskbarda 2. sırada Chrome tarayıcı yer alıyor. Windows Tuşu + 2 yaptığınızda Chrome çalışacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.