Donanım

İşte yeni Gear VR kulaklık ve Gear 360 kamera!

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ etkinliğinde yeni ürünleri Gear VR kulaklık ve Gear 360 kamerayı da duyurdu.

İşte yeni Gear VR kulaklık ve Gear 360 kamera!

Samsung Galaxy S8 lansmanında tanıtılan yeni Gear VR, ön sipariş verenler için telefonla birlikte verilecek. Bunun yanısıra 360 ° fotoğraflar ve videolar için güncellenmiş Gear 360 kamera da aynı etkinlikte resmen ilan edildi.

 Yeni kulaklık, daha önce olduğu gibi aynı kulaklık seti, ancak Galaxy S8’e sığdırmak için biraz revize edilmiş. Yeni amiral gemileri VR için oldukça uygun ekstra geniş ekrana sahip ve görüş alanını genişletmeye yardımcı olacak. Bunun yanısıra, ekstra güçlü bir GPU var.

Hareket denetleyicisi, VR paketinin bir parçasıdır ve VR paketi görünüşte Daydream denetleyicisine benzemektedir. Yuvarlak tıklanabilir bir trackpad, diğer tarafta bir tetikleyici, ayrıca bazı yardımcı düğmeler (Geri, Ana Sayfa, ses kontrol) elde edersiniz.

 1490814761_vr.jpg

Kontrolör, pasif bir gözlemci olmaktan çok çevrenizle etkileşime girmenize izin verdiği için VR oyunlarını çok daha etkileyici hale getiriyor. Bu arada, kulaklığın tarafındaki dokunmatik kontrolleri almaya devam edersiniz. Galaxy S6'ya kadar eski cihazlara uyumludur.

Bu arada, denetleyiciyi ayrı olarak 40 $ karşılığında satın alınabilir.

Yeni Gear VR ve kumanda cihazı, 21 Nisan'da satışa çıkacak ve 129 dolar fiyatla satışa sunulacak.

Gear 360

Gear VR kadar olmasa da, küresel panoramalar (hem fotoğraf hem de videolar) bir VR kulaklıkla çok eğlenceli olabilir. Yeni Gear 360, selefine göre daha fazla ve daha iyi içerik yakalamanızı sağlamak için geliştirildi.

Birincisi, videoları 4K'da kaydedebilirsiniz.  360° panoramalar için kritik bir önem taşıyor. Çünkü normal çekimlerden (genellikle 75 ° civarında) daha geniş bir görüş alanına genişletilmiştir.

 1490814959_360.jpg

Ayrıca, YouTube'da (2 K'da) video akışı yapılabilir. Böylece tatile katılamayacak arkadaşlarınız en azından sanal olarak yanınızda bulunabilir.

Yeni Gear 360 kamera daha büyük bir dahili pille çalışıyor ancak, harici olarak çalıştırıldığında da çalışıyor. Bu yüzden ekstra uzun çekimler için yanınızda yedek pil bulundurabilirsiniz.

Samsung Gear 360 dijital fotoğraf makinesi ikinci çeyrekte piyasaya sürülecek ve 350 dolara mal olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.