Donanım

Jabra Eclipse Bluetooth Kulaklık Video İnceleme

Jabra'nın 5 gram ağırlığındaki yeni nesil Bluetooth kulaklığını inceliyoruz.

Jabra Eclipse Bluetooth Kulaklık Video İnceleme

Çift anten taşıyan cep telefonlarından sonra artan Sar değerleri bluetooth kulaklıkları yine önemli bir hale getirdi. Dışarıdan bakıldığında biraz tuhaf görünen bu donanımların kullanım tarafındaki en önemli sorunları ise taşınabilirlikleriydi. Genellikle dahili pillerinden dolayı oldukça büyük olan eski nesil bluetooth kulaklıkları tarihin tozlu raflarına bırakma zamanı geldi.

1450784964_do-you-wear-bluetooth-headset-when-s-use.jpg

Bildiğiniz tüm bluetooth kulaklıkları bir kenara bırakın çünkü Jabra sadece 5,45 gram ağırlığa sahip Eclipse modeli ile ezber bozmaya geliyor. Bizim oldukça beğendiğimiz Jabra Eclipse Bluetooth Kulaklık farklı özellikleri ile de rakiplerinin önüne geçiyor.

1450785620_jabraeclipselifestyle02.jpg

Kulaklığın en önemli özelliği ise harici bir dock ünitesine sahip olması. Bu ünite sayesinde kulaklık hem şarj olabiliyor hem de NFC özelliğine kavuşuyor.

1450785928_jabraeclipse.jpg

Bluetooth kulaklık sahiplerinin en sık karşılaştıkları "Şarjım bitti" "şarja takmak zorundayım" gibi sorunlarıyla artık uğraşmıyorsunuz. Görüşmeniz bittiğinde Jabra Eclipse'i dock ünitesine koyup kendi kendine şarj olmasını sağlanırken dock ünitesinden çıkarttığınız anda telefonunuz ile eşleşmesi ise kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlıyor.

1450788684_jabraeclipse1.jpg

Oldukça şık tasarlanmış olan Jabra Eclipse Bluetooth kulaklığın yine en önemli özelilklerinden birisi ise onu asla kaybetmeyecek olmanız. Jabra Asist uygulamasında bulunan Find My Jabra özelliği sayesinde hatasız bir şekilde Jabra Eclipse'nin son lokasyonunu harita üzreinden görebiliyor olmanız ürünün rakiplerinin önünde yer almasını sağlıyor.

1450788358_ekran-alintisi.png

Sesli arama yapabilmesi ve gelen mesajları yine sesli oalrak okuması da oldukça güzel bir ayrıntı ama ürünün halen Türkçe dil desteği olmamasını eleştirdik. 

Jabra Eclipse Bluetooth Kulaklık Video İnceleme'mizi aşağıdan izleyebilirsiniz...

Ürün ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.