Donanım

Japan Display ikinci nesil Pixel Eyes LCD ekran üretimine başladı

Sony, Toshiba ve Hitachi ortak girişimi olan Japan Display ikinci nesil Pixel Eyes teknolojisine sahip ekranların seri üretimine başladı.

Japan Display ikinci nesil Pixel Eyes LCD ekran üretimine başladı

Sony, Toshiba ve Hitachi ortak girişimi olan Japan Display, ikinci nesil "Pixel Eyes" (veya hücre içi) dokunmatik LCD ekran modüllerinin seri üretimine başladığını duyurdu. Yeni ekran modülleri yüksek performans sunan üst seviye akıllı telefonlar için tasarlandı.

1451080356_japan-display-2nd-generation-pixel-eyes-640x480.jpg

Sony’nin de ortaklar arasında yer aldığı göz önüne alındığında Xperia Z6 serisi akıllı telefonlarda ikinci nesil Pixel Eyes teknolojisine sahip ekranların kullanılması muhtemel görünüyor.

İkinci nesil Pixel Eyes ekran teknolojisi sağlanan gelişmeler sayesinde daha derin siyahlar sunuyor. 0.8mm’den 0.5mm seviyesine indirgenen ekran çerçeveleri, ıslak elle kullanım ve daha ince stylus kalemlere destek verecek. İkinci nesil Pixel Eyes ekranlar 16 inç büyüklüğe kadar üretilebilecek. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.