Donanım

JDI ve Apple'dan dev ortaklık

Japon medyasında yer alan haberlere göre Apple ve Japan Display büyük bir üretim tesisi açma konusunda anlaşmak üzere.

JDI ve Apple'dan dev ortaklık

Reuters'ın Japon kaynaklarına dayandırdığı habere göre Japon hükümetinin desteğiyle 2012 yılında kurulan ve ülkenin önde gelen teknoloji devleri Sony, Panasonic ve Hitachi'yi bir araya getiren Japon Display A.Ş.  ile Apple yeni bir üretim tesisi kurmayı hedefliyor. Söz konusu tesis Apple'ın mobil cihazlarına (iPhone, iPad) ekran tedariki sağlayacak.

Kısa süre içerisinde dünyanın önde gelen panel üreticilerinden biri olan JDI Apple'la yapıldığı iddia edilen anlaşmaya dair ipucu vermese de, rekabeti daha da güçlendirmek adına yeni fabrikalar açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Japon kaynaklara göre 1.68 milyar dolara mal olacak yeni üretim tesisi 2016 yılında Japonya'nın Ishikawa kentinde hizmete başlayacak. Fabrika sadece Apple için değil farklı üreticilere de panel tedariki sağlayacak.

Bugüne kadar Samsung, LG ve Sharp'tan panel tedariki sağlayan Apple önümüzdeki yıldan itibaren ekran ihtiyacının büyük bölümünü ya da tamamını Japonya'da kurulacak tesisten sağlayabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.