Donanım

Kablolu kulaklıktan vazgeçemeyenlere müjde! Beklenen duyuru geldi

Kulaklık dünyasının önemli isimlerinden biri olan Edifier, yeni kablolu kulaklık modelini resmen tanıttı. İşte detaylar…

Kablolu kulaklıktan vazgeçemeyenlere müjde! Beklenen duyuru geldi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, kablolu kulaklıkların dönemi de sona erdi ve artık kablosuz kulaklık çağı başladı. Bununla birlikte halen birçok kullanıcı, yeterli ses kalitesi sunmaması, şarjının olmayacak yerde bitmesi, yanlış hareketler sonucunda kulaktan düşüp kendisini aratabilmesi gibi sebeplerden dolayı kablosuz kulaklıklar yerine geleneksel kablolu kulaklıkları tercih etmeye devam ediyor.

Tabi kablolu kulaklık tercih edenlerin en önemli sebeplerinden biri de, kulaklık üzerinden daha sağlıklı telefon görüşmesi yapmak istemeleri. Kablosuz kulaklıklar bu konuda her ne kadar ilk dönemlerine göre bir hayli yol kat etmiş olsalar da, hala en kaliteli telefon görüşmesi sunan kablosuz kulaklığın bile benzer kalitedeki bir kablolu kulaklığın yerini tutabildiğini söylemek güç.

Kablolu kulaklıktan vazgeçemeyenlere müjde! Beklenen duyuru geldi

İşte konu kablolu kulaklıklar olunca akla gelen ilk isimlerden biri olan Edifier, yeni kulaklık modeli olan Edifier H180’i tanıttı. Bu kulaklığı rakiplerinden ayıran en önemli fark ise, 3,5mm jak teknolojisinin tamamen terk edilip karşımıza USB Type-C bağlantısıyla çıkması. Edifier H180’in USB Type-C ile boy göstermesi, bu kulaklığın benzer kaliteye sahip ancak 3,5mm jak girişi kullanan rakiplerine göre %100 oranında daha kaliteli ses sunmasını sağlıyor.

Ayrıca Hi-Res Audio sertifikası bulunan kulaklığın 4 farklı ekolayzır ayarının bulunduğunu da hatırlatalım. Son olarak, şu an için yalnızca Çin’de satışa sunulan bu yeni modelin satış fiyatı ise 11 dolar olarak belirlendi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.