Donanım

Kablosuz kulaklık kadının kulağında patladı!

Kablosuz kulaklık, uçakta yolculuk sırasında bir kadının kulağında patladı. Bu talihsiz olay, kablosuz kulaklıklara olan güveni sarsacak gibi görünüyor.

Kablosuz kulaklık kadının kulağında patladı!

Kablosuz kulaklıklar hayat kolaylaştırması ile biliniyordu. Ancak yaşanan bu talihsiz olay ile kablosuz kulaklıklara olan güven tamamen yerle bir olmuş durumda. Pekin'den Melbourne'e gerçekleştirilen uçuş sırasında kablosuz kulaklık bir anda kadının kulağında patladı.

Avustralya Taşımacılık Güvenliği Bürosu (ATSB), yaşanan bu olayın ayrıntılarını yayınladı. Açıklamalara göre; kadın uykuya daldıktan sonra iki saat boyunca kulaklık kafasında kalmış. Kablosuz kulaklıktaki pilin aşırı ısınmasından dolayı kulaklığın patladığı söyleniyor.

Kulaklığın ısınan pilinin basınç ile tetiklenerek patlamış olabileceği de açıklamalarda yer alıyor. Güvenlik yetkililerinin kablosuz kulaklığın markası ve modelini açıklamaktan çekinmesi, patlayan kulaklığın bilinmiş bir marka olabileceği şüphesini uyandırıyor.

Üzücü olay sonrasında kadının yüzü ve saçları yandı. Talihsiz kadın, ATSB'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Arkaya doğru döndüğümde yüzümün yandığını hissettim. Yüzümü ellediğimde kulaklıklarım boynuma dolaştı. Yanarken acıyı hissetmeye devam ettim, bu yüzden kulaklığı aldım ve yere attım. Kulaklığı yer attığımda üzerinde az miktarda alev vardı."

1489562823_headphones-fire-2-640x427-c.png

Uçuş görevlisi, hızlı bir şekilde bir kova su ile ateşi söndürdü. ATSB, hem bataryanın hem de kapağının eridiğini ve uçağın zeminine yapıştığını belirtti. Yaşanan bu olay sonrası kablosuz kulaklıkların uçakta yasaklanıp yasaklanmayacağı bilinmiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.