Donanım

Karşınızda Apple Thunderbolt 27'' monitör

Mac Mini & Mac Book Air ürünlerini yenileyen Apple, iki yıl önce pazara sunduğu 27" boyutundaki "Cinema Display" monitörünün de güncel olanını sundu.


Thunderbolt Display olarak isimlendirilen yeni monitör, adından da anlaşılabileceği üzere Thundertbolt teknolojisini desteklemekte. Bu teknoloji yüksek hızda veri transferine ve aynı anda veri ile birlikte görüntü aktarımını destekliyor.

1311188431_thunderboltmon.jpg

27" boyutlarında olan ve 2560 x 1440 piksel çözünürlük desteği sunan LED backlit tabanlı monitörün diğer özellikleri arasında FaceTime HD entegre internet kamerası, ortam ışık sensörü,  2.1 kanal ses sistemi ve Mac bilgisayarlar için entegre MagSafe şarj özelliği barındırıyor. Bunlarla birlikte üç adet USB 2.0 portuna, FireWire 800 portuna ve Gigabit Ethernet portuna sahip olan monitörde HDMI, DVI ve VGA bbağlantıları bulunuyor.

1311188401_macminisn.jpg

Thunderbolt kanalı üzerinden bu teknolojiyle uyumlu beş cihazın bağlanabildiği ayrıca iki monitörün eş zaman olarak kullanılabildiği monitör, 999$ olan fiyatıyla 60 gün içerisinde piyasada görülmüş olacak.

Yorumlar
R ihvuvbiubuiukbuhiuhk
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.