Karşınızda Xiaomi’nin yeni oyun monitörü

Oyun dünyasına yaptığı katkılarla takdir toplayan Xiaomi, bu stratejisini yeni bir oyun monitörü tanıtarak sürdürdü.

Karşınızda Xiaomi’nin yeni oyun monitörü

Xiaomi, geçmişte hem oyun severler hem de genel kullanıcılar için oldukça şık monitörler ve televizyonlar piyasaya sürmüştü. Şirket, bu ayın başında espor sınıfında bir televizyon olan Redmi Max'ı, 144Hz yenileme hızı ve HDMI 2.1 arabirimi ile tanıtmıştı. Şimdi ise, marka, Redmi G27Q oyun monitörünün piyasaya sürülmesiyle ürün yelpazesine yeni bir eklemiş oldu. Bu 27 inçlik ekran, 2K çözünürlüğe ve 165Hz yenileme hızına sahip.

Redmi G27Q, uygun bir fiyat etiketiyle tam bir paket sunuyor. Monitör, 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip 27 inçlik bir ekrana sahip. Bu çözünürlük genellikle 2K olarak adlandırılıyor. IPS panel, geniş görüş açıları ve doğru renkleri garanti ediyor. Oyun severler, 165Hz yenileme hızı desteğinin daha pürüzsüz ve akıcı bir deneyim sunacağını memnuniyetle karşılayacaktır. Herhangi bir oyun monitörü için yenileme hızı önemli bir özelliktir; daha yüksek bir yenileme hızı, aksiyonu daha net görmenizi ve daha hızlı tepki vermenizi sağlar.

Karşınızda Xiaomi’nin yeni oyun monitörü

Redmi oyun monitörü, 1ms tepki süresiyle gelir, bu da ekrandaki görüntünün herhangi bir değişikliğine 1 milisaniyede yanıt verebileceği anlamına gelir ve hareket bulanıklığını önemli ölçüde azaltır. Monitör, 16.7 milyon renk görüntüleyebilir ve yüksek dinamik aralığa (HDR) sahip ekranlar için bir sertifikasyon olan DisplayHDR400 standardını karşılar. Ayrıca, Redmi G27Q, sRGB renk gamının %100'ünü ve DCI-P3 renk gamının %95'ini kapsar.

Monitör, diğer cihazlara bağlanmak için çeşitli arabirimler sunar. Ana arabirim, 65W ters güç beslemesini destekleyen çok işlevli bir USB-C portudur. Diğer arabirimler arasında DisplayPort 1.4, HDMI ve 3.5mm ses çıkışı bulunmaktadır. Bu nitelikler, ekonomik seçenekler arayanlar için Redmi monitörünü ideal bir seçenek haline getiriyor. Ancak daha yüksek kalite bir ürün arıyorsanız, 2023 yılında satın alabileceğiniz en iyi oyun monitörleri arasında değerlendirilebilir.

Redmi G27Q, Çin'de 1.399 yuan (yaklaşık 198 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Bu fiyatın ilk birkaç gün için geçerli olacağı ve daha sonra artacağı düşünülüyor. Cihazın küresel olarak ne zaman satışa sunulacağı ise henüz belirlenmedi. Bu konuda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.