Donanım

Karşınızda yeni nesil AirPods! Kayıpsız ses teknolojisi ile donatıldı!

Nisan ayının yeni AirPods'ların zamanı olacağı düşünülüyordu. Ancak Apple'ın "Spring Loaded" adlı etkinliği her şeyin önüne geçmişti. Şimdi AirPods 3'ün, AirPods Pro benzeri bir tasarım sunacağını bilgisi sızdırıldı.


Nisan ayının yeni AirPods'ların zamanı olacağı düşünülüyordu. Fakat Apple'ın "Spring Loaded" adlı etkinliği her şeyin önüne geçmişti. Şimdi ise AirPods 3, AirPods Pro benzeri bir tasarımla karşımıza çıktı.

Bir Bloomberg raporuna göre, AirPods (2. Nesil) halefi kesinlikle 2021 sürümüne doğru ilerliyor. Yeni AirPods, mevcut AirPods Pro'nunkine benzer geliştirilmiş bir ergonomik tasarıma sahip olacak. Sıkıştırma işlevine sahip daha kısa gövdeler görmeyi umuyoruz. 

AirPods Pro söz konusu olduğunda, 2022'den önce çıkmaları bekleniyor. AirPods Pro'nun (2. Nesil) bu yıl piyasaya sürülmesi planlandı, ancak bu olmadı. Apple, AirPods Pro'nun yakın zamanda sızdırılan Beats Buds kulaklıklara benzer daha küçük bir sürümünü test ettiği için tasarım şu anda tam olarak bilinmiyor.

Kulaklıklarda yeni tasarım söz konusu!

Bu tasarım gövdeyi ortadan kaldıracak. Hareket sensörlerinin de fitness takibine dikkat edilerek güncellendiği söyleniyor. Ne yazık ki gerçek çıkış tarihleri ​​söz konusu olduğunda, henüz hiçbir şey onaylanmadı.

Tek mantıklı tahmin, WWDC - Apple'ın  yazılım odaklı yıllık etkinliğinin çok yakında, 7 Haziran'da gerçekleşeceği yönünde.

Bu nedenle, Apple'ın uzun zamandır beklenen AirPods'ları ve bir süredir söylentileri dolaşan diğer donanımları (14 ve 16 inç MacBook Pro modelleri) piyasaya sürmeye karar vermesi şaşırtmaz. Apple'ın etkinlik için bazı teaser görüntülerinde, AirPods'ları takan ve MacBook dizüstü bilgisayarlara bakan memojiler yer alıyor.

Tüm bunlar, Apple'ın gelecekteki cihazlarda Kayıpsız Ses desteği için yaptığı son duyuruyla güzel bir şekilde bağlantılıdır. Bildiğimiz gibi, Bluetooth, ister bir çift AirPods ister bir HomePod olsun, kablosuz cihazlarda kayıpsız Ses aktarımına izin vermiyor. Bu nedenle, Apple'ın bir geçici çözüm üzerinde çalışıyor olması gerekli.

Söylentiler, Bluetooth üzerinden bağlanacak ancak akışı AirPlay aracılığıyla sürdürecek olan AirPlay destekli Kayıpsız Ses'e işaret ediyor. Ancak bildiğimiz gibi mevcut AirPods modelleri Bluetooth'u hiç desteklemiyor, yani bağlantı kuramıyorlar.

Bu nedenle, Apple cihazlara Kayıpsız Ses verecekse, yeni AirPods'ları Bluetooth ile donatması gerekecek. Bunun olup olmayacağını ve tüm yeni AirPod'lar için mi yoksa sadece daha pahalı Pro ve Max modelleri için mi geçerli olacağını henüz bilmiyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.