Donanım

Kobo Mini – İnceleme

Kobo Mini muhteşem fiyatıyla geliyor

Kobo Mini – İnceleme

Okuyucular arasında en popüler listesinin başında Kindle ebook’lar geliyor. Kobo Mini de okuyucu ailesinden bir üye, ancak muhtemelen fazla ismi duyulmayan bir tanesi. Amazon üzerinden satışa sunulan okuyucu, parlak ve rahat okuma imkanı sunuyor.

Boyutu küçük ellere sahip insanlar için de ideal görünüyor. Dokunmatik kontrolleri stabil ve kolay kullanım sağlıyor. Kobo Store’dan ulaşabileceğiniz eBook listesi de bulunuyor. Dezavantajları arasında yavaş performansı bulunuyor. Diğer okuyuculara oranla daha hızlı olabilirdi.

1359034548_untitled-3.jpg

Boyutun büyük olması okuyucularda çok önemli bir kriter değil ancak 5 inç boyutlara sahip Kobo’yu biraz küçük bulabilirsiniz. 6 inç aslında eBook’lar için ideal boyut olarak düşünülüyor. Ancak 80$ fiyatı oldukça uygun görünüyor.

1359035250_7.jpg

5 inç boyut son zamanlarda çıkan telefonlardan daha küçük bile denilebilir. Örneğin Note 2’nin 5.5 inç ekranını düşünürsek bir çeşit cep okuyucusu olarak nitelendirmemiz yanlış olmaz. Kobo eBook kütüphanesinin Kindle’lar kadar zengin olduğunu söyleyemeyiz fakat temel olarak kullanışlı.

Donanım özelliklerine değinecek olursak, 800x600 ekran çözünürlüğü, 16 level renk seçeneğiyle geliyor. 2 GB dahili hafıza, 800 Mhz işlemci, mikro SD kart girişi, wireless  bağlantı desteği ve PDF, TXT, HTML, RTF ve MOBI dosyalarını destekliyor.

1359035267_fsfg.jpg

Tüm bunların yanı sıra fiyat konusu da oldukça uygun ve düşünülmesi gereken noktalardan biri. Daha önce de bahsettiğimiz gibi 80$ fiyattan Amazon.com’dan satışa sunuluyor.

1359035287_kobo-mini-lo-res.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.