Donanım

Lambasız Projektör olur mu? Christie Captiva ile olur!

Astel Elektronik; Christie’nin görüntü dünyasının beğenisine ilk kez “InfoComm 2015” fuarında sunduğu “Christie Captiva” serisini, 2015’in Ekim ayından itibaren kullanıcılarıyla buluşturacak.

Lambasız Projektör olur mu? Christie Captiva ile olur!

Profesyonel görüntü sistemlerinin en yenilikçi markalarını kullanıcılarıyla buluşturan Astel Elektronik güvencesiyle tüketicilerle buluşacak olan “ultra kısa atım lense sahip” ilk lambasız projektörleriyle “Christie Captiva” serisi, ufak alanlarda dahi en yaratıcı uygulamaları mümkün kılmayı hedefliyor. Dikey modda da kullanılabilme özelliği taşıyan seri, 2015’in Ekim ayından itibaren iki yıllık parça ve işçilik garantisi ile pazardaki yerini alacak.

Görücüye çıkar çıkmaz gelen ödül: “Fuarın En İyisi”

Profesyonel görüntü dünyasının beğenisine ilk olarak “InfoComm 2015”de çıkan ve burada “Fuarın En İyisi” ödülünü kazanarak tüm dikkatleri üzerine çeken “Christie Captiva” serisi; süper sessiz, lambasız; 20,000 saati aşan, uzun ömürlü ve yüksek performanslı operasyonu ile bu ödüle hak kazanmıştı.

Christie Captiva”, lazer fosfor teknolojisi sayesinde açıldıktan sonra saniyeler içerisinde tam parlaklığa ulaşabildiği gibi, soğuması beklenecek bir lamba olmadığı için de anında kapanabiliyor veya bekleme moduna geçebiliyor. Güvenilir ve dayanıklı tek-çipli DLP teknolojisi sayesinde cihaz; müzeler, “signage” uygulamaları ve uzun süreli kullanımlarda, rakiplerinin ötesinde bir performans sergiliyor.

1441629864_1441613355captiva4.jpg

“Christie Captiva” serisinin ultra kısa-atım lensi ile “gölge sorunu” yok!

“0.25:1” ultra kısa-atım lensi ile yansıma yapılacak duvar veya perdeden sadece birkaç santimetre öteye asılabilen ve ister dikey, ister yatay olarak projeksiyon yapabilen “Christie Captiva” serisindeki projektörler, bu özellikleri ile alan kısıtlamasının yaşandığı ufak mekanlarda sıklıkla karşılaşılan gölge engellemesi sorununu da ortadan kaldırıyor.

“Captiva DHD400S” ve “Captiva DUW350S” ile operasyonlarınızı sessizce gerçekleştirin!

HD çözünürlüklü “Captiva DHD400S”’in doğal “16:9” izleme oranı, bugün en yaygın kullanılan sinyallerle tam uyum gösteriyor. UltraWide çözünürlüğe sahip “Captiva DUW350S” ise 16:6 izleme oranı (1920x720) ile dar alanlar için geniş ve yaratıcı bir kanvas; günlük aktiviteler içinse eşsiz ve pratik bir çalışma ortamı sunuyor. Her iki model de, sessiz bir operasyonun kilit önem teşkil ettiği; sınıflar, kurumsal ofisler, perakende, kamu kurumları ve müzeler gibi sabit-kurulum uygulamalarında aranılan çözümü sunuyor.

“UltraWide” görüntü oranı ve “Captiva Touch” ile rahatça karşılıklı bilgi paylaşımı!

Astel Elektronik Pazarlama Direktörü Kaan Kısakol, müşterilere bir yandan HD gibi sık kullanılan bir format; diğer yandan da “UltraWide” gibi daha yaratıcı uygulamalara olanak veren yenilikçi bir çözünürlük sunan “Christie Captiva”nın bu gibi çok yönlü özellikleriyle geniş bir kullanıcı yelpazesine hitap ettiğine dikkat çekti.

Kaan Kısakol,“ ’UltraWide’ görüntü oranı insanları ilk bakışta oldukça şaşırtan bir format. Perakende sektöründe ve müzelerde, izleyicilerin dikkatini çekmek için ister yatay, istenir ise dikey modda, başarıyla kullanılabilir. ‘UltraWide’ görüntü oranı ile ayrıca; toplantılarda veya derslerde kullanılan bilgisayarlarda eş zamanlı olarak çalıştırılan birden fazla uygulama, aynı anda görüntülenebiliyor. Üstüne bir de yüksek çözünürlüğü eklediğiniz zaman ürün özelliği ve bilgi paylaşımı yapabileceğiniz göz alıcı bir ekrana sahip oluyorsunuz. ‘Captiva Serisi’ ile opsiyonel olarak gelen ‘Captiva Touch’ dokunmatik teknolojisi sayesinde müşteriler ile daha karşı-etkileşimli bir ilişki kurmak da mümkün” dedi.

Geleceğin “lazer fosfor” teknolojisi ile kolaylıkla eğitim, bilgi ve eğlence sağlayın!

“Christie, sektörün geleceğine işaret eden katı-hal aydınlatma (lazer fosfor) teknolojisine verdiği önemi ‘Captiva Serisi’ ile bir kez daha gösteriyor. İki modelde de cihazı ekrandan çok kısa bir mesafeye konumlandırabiliyorsunuz. Bu sayede izleyiciler görüntü üzerine düşecek bir gölge oluşturmadan ekrana olabildiğince yaklaşıp, dilediklerince etkileşimde bulunabiliyorlar” diyen Astel Pazarlama Direktörü Kaan Kısakol; Captiva Touch ve IR Pen seçenekleri ile kullanıldığında Captiva Serisi’nin çok daha interaktif bir deneyim sunabildiğini ve bu özellikleri ile özellikle sınıflar, mağazalar ve müzelerde gerçekleştirilen eğitim ve ‘infotainment’ uygulamalarında büyük fark yarattığını belirtti.

Bir Bakışta Christie Captiva Serisi:

 • Christie Captiva™ serisi Christie'nin tek-çipli DLP® lazer fosfor projektör ailesine katılan son üye.
 • Serinin 16:9 görüntü oranı sağlayan HD ve 16:6 görüntü oranı sağlayan Ultra Wide çözünürlüğe sahip iki modeli var.
 • Uzun ömürlü katı-hal aydınlatma.
 • Süper-sessiz performans.
 • Ultra Wide model için 3000, HD model için 3500 lümen ışık gücü.
 • HD DHD400S model diyagonalde 80-100 inç arası ekran açabiliyor.
 • Ultra Wide DUW350S modeli diyagonalde 120-140 inç arası ekran açabiliyor.
 • Güvenilir lazer ışık kaynağı 20,000 saati bulan düşük-maliyetli operasyonu garanti ederken lamba değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.
 • Lazer teknolojisi sayesinde saniyeler içinde tam parlaklık ile çalışmaya başlıyor, düğmeye basıldığı an kapanıyor.
 • Opsiyonel Captiva Touch teknolojisi ve IR pens ile yansıtılan görüntü interaktif bir ekrana çevrilebiliyor.
 • 2 x HDMI, VGA (monitor out dahil), composite video ve audio (mikrofon ve audio input) dahil standart bağlantı özellikleri mevcut.
 • 3D projeksiyon özelliği.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.