Donanım

Lenovo, Yoga 11'in online satışını durduruyor

Lenovo Yoga 11 artık online satılmayacak.

Lenovo, Yoga 11'in online satışını durduruyor

Microsoft Windows RT işletim sistemiyle ilgili son zamanlarda sıkıntı yaşamaya başladı. Windows RT sürümünde özellikle yeni güncellemenin gelmesiyle de bazı problemler olduğu anlaşıldı. Microsoft amiral gemisi olan Surface’i de Windows RT sürümüyle getirmişti. Surface RT’de de önemli oranda fiyat düşüşü gözlendi.

1374161372_yoga11.jpg

Diğer bir Windows RT üyelerinden biri de Lenovo’nun Yoga 11 tableti. 11 inçlik tableti hem tablet hem de netbook olarak karşımıza çıkan bir hybrid cihazdı. Lenovo da Windows RT’nin verdiği pişmanlığı yaşıyor. Lenovo Yoga 11 satışlarının önemli oranda düşmesi üzerine Lenovo önlem alıyor.

Lenovo Yoga 11 üretimini durduracak ve online satışlardan da kalkacak. Tasarımıyla değişik bir hybrid olan bilgisayarın sadece bazı perakende satışları devam edecek. Mayıs ayında piyasaya çıkardığı Yoga 11S Windows 8 işletim sistemi ve Intel Core işlemcilerle yayınlanmıştı. Yapılan açıklamalara göre Yoga 11S’in satışları iyi gidiyor. Lenovo temsilcilerinden J.Gold RT tabletlerin üretiminin piyasada azaltılacağının da altını çizdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.