Donanım

LG, Google TV için güncellemelere başlıyor

Güncelleme kapsamında önemli yenilikler dikkat çekiyor.

LG, Google TV için güncellemelere başlıyor

Geçtiğimiz günlerde Google TV yazlım geliştirme ekibi, televizyonlar için Android 4.2.2 güncellemesinin hazır hale geleceği ve bu noktada üreticilere dağıtımın sağlanacağını bildirmişti. Google TV iş ortaklarında LG ise yaptığı açıklama ile güncellemenin 3. çeyrek içerisinde kullanıcılara sunulacağını bildirdi.

Google TV ekibi güncelleme noktasında detaylar sunmamış olsa da LG, bazı ayrıntılar paylaştı. Android 4.2.2 güncellemesi ile cihazlar, daha yüksek düzeyde ve gelişmiş grafikler sağlayan daha fazla oyun ve uygulama destekleyecek. Android Yerli Geliştirme Kit’i (NDK) desteğinin güncelleme kapsamında yer bulmasıyla telefon uygulamaları da çok az bir değişiklikle TV’lerde çalışabilecek. NDK uyumluluğu sayesinde kullanıcılar Google TV ekranında daha fazla oyun oynayabilecek.

LG aynı zamanda patantli 3D Game Changer servisini de Android 4.2.2 güncellemesi ile Google TV serisine getirecek. Servis 2D oyun ve filmleri 3D moduna getirecek. Güncelleme 3. çeyrekte ilk olarak Amerika’da OTA yoluyla başlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.