Donanım

LG, IPS Kişisel TV'ler M2352D, M2755D, M2255D - Ön İnceleme

LG lansmanında karşımıza çıkan yeni nesil IPS TV'leri inceledik.


Elektronik üreticiler sınıfında dünyada güzel bir konuma sahip olan, Kore'li firma LG, dün (03.09.2012) tarihinde yeni projektörlerini tanıttığı lansman düzenledi. Teknolojioku ekibi olarak katıldığımız lansmanda LG'nin birbirinden güzel yeni elektronik cihazlarıyla tanıştık.

1346756993_medium01.jpg
Öncelikle lansmanda dikkatimizi çeken ilk cihaz LG'nin yeni nesil IPS teknolojisine sahip kişisel TV'leri oldu. Lansmanda, karşımıza 3 adet IPS teknolojisine sahip kişisel TV çıkarken hemen yan tarafında standart TN panel tipli bir model konulmuş durumda. LG'nin IPS teknolojisine sahip yeni nesil gelişmiş monitörlerinde çok farklı testlere tanıklık ettik. 

1346757258_33.png
Öncelikle yeni monitörlerin özelliklerine kısaca bakacak olursak, çok geniş bir açıyla izleyebilme imkanı sağlayan bu TV'lerin ekstra olarak bir çok özelliği bulunuyor. Full HD TV olarak karşımıza çıkan bu kişisel TV'lerde HD yayın, DVD, internet, oyun ve fotoğraf gibi multimedya eğlencelerine olanak tanınıyor. İzleme zevkiniz, Full HD görüntü kalitesi ile daha da gelişiyor.

LG'nin yeni nesil monitörlerinde karşımıza çıkan bir diğer dikkat cekici özellik ise renk konusunda oldu, LG IPS panel, renk ısısı değişimlerine daha kapalı ve stabil olmasından ötürü gerçek görüntüye eş değer renk doygunluğu sunuyor.

IPS teknolojisi ile birlikte monitörlere süper izleme açısı geliyor. Özellikle insanların TV'yi her açıdan istediği şekilde, hiçbir renk kaybı ve değişikliği yaşamadan rahatlıkla izleyebilmesi çok güzel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

1346765702_lg-monitor-feature-img-detailwideviewingangle2012.jpg
Yeni nesil monitörlerin özellikleri bunlarla sınırlı değil, yine cihazlarda kullanılan LED teknolojisi monitörlerdeki görüntü kalitesini son derece arttırıyor. Orjinal görüntü ile uyuşan renk tonları, ultra ince tasarım, tutarlı tepkime süreleri, çevre dostu, enerji tasarrufu ve daha bir çok ekstra özelliği ile son derece keyifli bir deneyim yaşatıyor. Yine hatırlatmak istediğimiz bir diğer nokta ise yeni nesil IPS TV'lerin darbeye karşı dayanıklı olduğu. TN panelli monitörlere el ile darbe uygulamadığımızda yoğun bir dalgalanma renklerinde kayma olurken bu kayma IPS teknolojisine sahip yeni nesil monitörlerde neredeyse sıfıra indirilmiş durumda. 

1346757030_medium05.jpg
Yine TV'lerde karşımıza çıkan özelliklere baktığımızda karasal yayın için girişin, yer aldığı, scart girişinin ve diğer analog girişlerinin yer aldığını gördük. Ayrıca TN panelli televizyonlarda yer alan 1 HDMI girişi IPS panelli TV'lerde 2 HDMI girişine çıkartılmış durumda. Sözü daha fazla uzatmadan lansmanda sizler yaptığımız kısa testi inceleyelim:

Yorumlar
Misafir
Ben bu hafta içinde 2 tane aldım. Çok memnun kaldım. Tavsiye Ederim. Gerçekten Güzel Bir TV.
Cevapla
Misafir
Teknosa'dan alabilirsiniz. 22/12/2012 turuncu indirimli fiyatı 449,00 TL idi. Çok güzel Bir tv ve monitör. Ben 2 adet aldım. Tavsiye ederim.
Cevapla
Misafir
teknosa'da
Cevapla
cihan
bu ürünleri nerden alabiliriz?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.