Donanım

LG mevcut televizyonları için WebOS 2.0 güncellemesini hazırlıyor

LG, 2014 model TV'leri WebOS 2.0 sürümüne yükseltecek.

LG mevcut televizyonları için WebOS 2.0 güncellemesini hazırlıyor

WebOS 2.0 işletim sistemine sahip ilk televizyon çözümlerini ocak ayında CES 2015 etkinliğinde görücüye çıkaran LG, yeni TV’lerde yer verdiği modern arayüzü 2014 yılındaki televizyonlara da sunmaya hazırlanıyor. 

Güney Koreli şirkete yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre LG 2014 yılından bu yana duyurduğu televizyonları WebOS 2.0 sürümüne güncelleyecek. Yılın ikinci yarısında dağıtımı gerçekleşecek güncellemeyle birlikte LG markalı televizyonlar daha modern ve kullanıcı dostu bir arayüze kavuşacak.

WebOS 2.0 sürümüyle birlikte televizyonların performansında gözle görülür bir artış sağlanacak. Somut bir örnek vermek gerekirse; televizyonların açılış süreleri %60 daha hızlı olacak. Daha kullanışlı bir yapıya bürünen arayüzde mevcut uygulamaların yenilenme süresi %70 hızlanacak. Bunun yanı sıra yeni arayüzde “Kanallarım” özelliği sayesinde kullanıcılar favori kanallarına hızlı bir şekilde erişebilmesi sağlanıyor. 

Güney Koreli firmanın güncelleme çıkış tarihiyle ilgili yakın zamanda bilgilendirme yapması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.