Donanım

LG, OLED teknolojisini geliştirmek için 8.5 milyar doları gözden çıkardı

Güney Koreli üretici önümüzdeki üç yıl boyunca OLED ekran teknolojisi için dev bir bütçe ayırdı.

LG, OLED teknolojisini geliştirmek için 8.5 milyar doları gözden çıkardı

OLED ekran teknolojisine yön veren şirketlerin başında gelen LG’den dev bir hamle geliyor. Güney Koreli üretici geleceğin ekranı olarak gösterilen OLED teknolojisine milyarlarca dolar yatırım yapmaya hazırlanıyor.

LG’nin OLED ekran teknolojisinin gelişimi için gözden çıkardığı para tam 8.5 milyar dolar. Dev yatırım LG’nin OLED ekran sektörüne öncülük etmesinde önemli bir rol üstlenecek. LG ağırlıklı olarak TV kategorisinde kullandığı, mobil pazarda ise bazı cihazlarda yer verdiği OLED panel kullanımını yeni yatırım sayesinde endüstride daha fazla alanda kullanmayı hedefliyor. Özellikle otomobil ve giyilebilir ürün kategorisinde daha sağlam bir yapı sergilemesinden dolayı esnek OLED ekran kullanımı oldukça önemli.

LG, LCD ekran üretimi noktasında da dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alıyor ve Apple LG’nin en önemli müşterilerinden biri. Önümüzdeki üç yıl içerisinde yapılacak 8.5 milyar dolarlık yatırım Güney Koreli üreticiye özellikle güç tüketimi noktasında sorun yaşatan LCD ekranlardan kurtulmaya yönelik önemli bir adım olarak gösterilebilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.