Donanım

LG, Plazma TV pazarından çekiliyor

Plazma TV sektörünü ayakta tutan bir diğer üretici LG'nin de pazardan çekileceği iddia edildi.

LG, Plazma TV pazarından çekiliyor

Dünya devi üreticiler birbiri ardına Plazma TV sektöründen ayrılıyor. Geçtiğimiz yıl ilk olarak Japon devi Panasonic Plazma TV üretmeyeceğini açıkladı. Bu yıl ise temmuz ayında pazarın lider markalarından Samsung yıl sonuna kadar Plazma TV pazarından çekileceğini bildirdi. Plazma TV üretimini sonlandırmayı düşünen bir diğer üreticinin ise LG olduğu iddia ediliyor. LG haberlerinde güvenilir bir kaynak olan The Korea Times’ın haberine göre, LG kullanıcılardan artık beklenen ilgiyi görmeyen Plazma TV sektörüne veda etmeye hazırlanıyor.

Tüplü televizyonların yerini alan ve sunduğu canlı görüntüleme deneyimiyle bir zamanlara damga vuran Plazma TV’ler şu an yerini LED, kavisli, OLED ekranlı ve 4K çözünürlüklü TV’lere bırakmış durumda. Kullanıcıların yeni teknolojilere yönelmesi, Plazma TV’lerin zorlu üretim koşulları ve üretim maliyetlerinin daha yüksek olması üreticilerin bu pazara uzak durmasındaki temel etkenler.

LG’nin konuya ilişkin önümüzdeki günlerde resmi açıklama yapması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.