Donanım

LG, webOS 1.0 dayalı akıllı TV'lerini güncelledi!

LG bugün yayınladığı webOB 2.0 güncellemesiyle tüm webOS 1.0 dayalı akıllı TV'lerini güncelledi.

LG, webOS 1.0 dayalı akıllı TV'lerini güncelledi!

Bugün Güney Koreli LGwebOS 1.0 dayalı "akıllı" TV'ler sahiplerini memnun edecek WebOS 2.0 güncellemesini yayınladı. Güncelleştirme webOS 1.0 dayalı tüm modeller için artık kullanılabilir durumda.

LG'nin akıllı TV'leri için özel yayınladığı güncelleme sayesinde kullanıcıların yeni işlevselliklere erişmesi mümkün olacak. Akıllı TV'lerinde güncelleme otomatik güncelleştirme seçeneği etkin olan kullanıcılar güncellemeyi otomatik olarak alacak. Diğer kullanıcılar ise yükleme konusunda ekranda beliren pop-up mesaj yönergeleri ile cihazlarını güncelleyebilecek.

Güncellemeden sonra değişecek ilk şey Smart TV'lerdeki arayüz daha rahat ve sezgisel olacak. Buna ek olarak uygulamalar arası geçiş daha az zamanda gerçekleşecek. Bunların yanında ayrıca güncellemeyle "Benim Kanallarım" olarak nitelendirilen yeni bir özellik daha geliyor. Bununla beraber kullanıcılar kolay erişim başlatıcısı özelliğiyle bu alana yerleştirdikleri favori kanal kısayollarıyla doğrudan bu kanallara hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecek.

Ayrıca akıllı telefonlarda sıkça gördüğümüz "Hızlı Ayarlar" menüsü sayesinde mevcut programı kesmeden, başka bir cihaza yüklenmek istenen TV programları ve filmlerin yükleneceği bağlı cihazlara hızlı erişim sağlamaya imkân verecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.