LG yeni OLED serisi TV dünyasındaki tüm dengeleri değiştirebilir

LG, yeni OLED evo B4 serisi TV'lerini piyasaya sürdü ve bu TV'ler büyük ilgi gördü. Yeni serinin özellikleri merak ediliyor.

LG yeni OLED serisi TV dünyasındaki tüm dengeleri değiştirebilir

LG Electronics, CES 2024’te sergilediği OLED evo B4 serisi televizyonlarını resmi olarak piyasaya sürdü. Bu televizyonlar, ay başında ön satışa sunulmuştu ve artık satışa çıktı.

LG’nin yeni OLED evo B4 serisi, Dolby Vision ve Atmos desteği ile birlikte geliyor. Bu özellikler, sinema kalitesinde görüntü ve ses deneyimi sunuyor. Seri, 65 inç ve 77 inç ekran boyutlarında iki modelle satışa sunuldu. 65 inçlik model 2,080 dolar, 77 inçlik model ise 2,980 dolardan satılıyor. Televizyonlar, LG’nin α8 AI ses/görüntü çipi ile donatılmış olup, olağanüstü görüntü ve ses kalitesi vadediyor. 4K 120Hz panel, hızlı hareket eden içerikler ve oyunlar için keskin ve akıcı görseller sağlıyor.

LG OLED evo B4 serisi, çeşitli özellikleriyle dikkat çekiyor. Dolby Vision & Atmos desteği, etkileyici görüntüler ve sürükleyici ses sunarken, 9.1.2 sanal surround ses sistemi sinematik bir ses deneyimi yaratıyor. Seri, %100 renk doğruluğu ve %100 renk gamı sunarak geniş ve gerçekçi renk yelpazesi sağlıyor. Oyun severler, 0.1 ms tepki süresi sayesinde daha hızlı ve tepkisel bir deneyim yaşayacak.

Bu seri, webOS akıllı TV platformunu kullanarak kullanıcılarına kolayca akış hizmetlerine ve diğer uygulamalara erişim imkanı sunuyor. Reklamsız açılış deneyimi de sağlıyor. Göz konforu için AI mavi ışık azaltma modu ve FILMMAKER modu gibi özelliklerle donatılmış. Ayrıca, düşük mavi ışık, titreme önleyici, düşük yansıma ve parlamasız ekran sertifikalarına sahip, uzun süreli izlemelerde göz yorgunluğunu azaltıyor. Oyun severler için NVIDIA G-SYNC ve AMD FreeSync Premium teknolojileri ile uyumlu olup, ekran yırtılmalarını azaltarak daha akıcı bir oyun deneyimi sunuyor.

Yeni LG OLED evo B4 serisi, yüksek kaliteli görüntü ve ses özellikleriyle dikkat çekiyor ve kullanıcılarına üstün bir izleme deneyimi vaat ediyor. Televizyonlar, gelişmiş teknolojileri ve kullanıcı dostu özellikleriyle, piyasada güçlü bir seçenek olarak öne çıkıyor.