Donanım

LG'den OLED ekran teknolojisine dev yatırım

LG, Güney Kore'de dev bir OLED ekran üretim tesisi açacak. Fabrika 2018'in ilk yarısında seri üretime geçecek.


LG “Geleceğin ekranı” olarak tanımladığı OLED için kesenin ağzını açtı. Güney Koreli üretici OLED ekran üretimi için 8.7 milyar dolar yatırım gerçekleştireceğini açıkladı. Güney Kore’de kurulacak üretim tesisinin inşaat çalışmaları için ilk olarak 1.6 milyar dolar harcama yapılacak. LG’nin P10 olarak isimlendirdiği üretim tesisi 2018’in ilk yarısında hizmet vermeye başlayacak.

P10 isimli fabrikada akıllı telefon, akıllı saat, televizyon ve otomobillerde kullanılmak üzere OLED ekran üretimi yapılacak.

İlginizi çekebilir; 

LG'den OLED ekran teknolojisine dev yatırım

Apple’ın 2018 yılından itibaren iPhone’larda OLED ekrana geçiş yapacağı iddiası ve LG’nin ekran teknolojisi için 8.7 milyar dolarlık yatırımı onaylaması dikkatlerden kaçmayan iki gelişme oldu. LG’nin Apple için önemli bir ekran tedarikçisi olduğunu yeri gelmişken bir kez daha hatırlatalım.

Son olarak, OLED ekran teknolojisinin öncülerinden LG’ye göre OLED ekran pazarı 2022 yılına kadar 28.3 milyar dolarlık bir sektör haline gelecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.