Donanım

LG'ye göre Apple 8K ekranlı iMac'i hazırlıyor

Apple çözünürlük noktasında sınırları zorluyor. Yayınlanan belgeye göre 8K çözünürlüklü iMac geliyor.

LG'ye göre Apple 8K ekranlı iMac'i hazırlıyor

Birkaç ay önce 5K (5120 x 2880) çözünürlüklü hepsi bir arada bilgisayar çözümü iMac’in duyurusunu gerçekleştiren Apple görünüşe bakılırsa yeni nesil iMac’te ekran çözünürlük rekorunu tazeleyecek. 

Mobil cihazlarda ve bilgisayarlarda çözünürlük yarışı kaçınılmaz bir hal aldı. Apple her ne kadar iPhone modellerinde çözünürlük rekabetinin uzağında dursa da, bilgisayar modellerinde çıtayı yükselten üreticiler arasında yer alıyor. Geçen yıl 5K çözünürlük iMac’le dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Cupertino merkezli teknoloji devinden bu yıl 8K (7680 × 4320) çözünürlüklü iMac duyurusu gelebilir.

1428406686_gsmarena001.jpg

Apple cephesinden 8K çözünürlüklü iMac’e dair henüz bir açıklama gelmedi fakat 5K çözünürlüklü iMac’e ekran tedariki sağlayan LG kamuoyuyla paylaştığı resmi bir belgede Apple’ın 8K çözünürlüğüne sahip iMac üzerinde çalıştığı bilgisine yer verildi. 

Henüz tek kelime edilmeyen ve hiç gündeme gelmeyen bir sonraki iMac’in LG tarafından resmen açıklaması Apple cephesinde nasıl karşılanır merak içerisindeyiz.

Geçen yıl 5K çözünürlüklü iMac’le ekran çözünürlüğü noktasında kıyasıya bir rekabet başlatan Apple’ın yeni nesil iMac’te 8K çözünürlüklü ekrana yer vermesi büyük ihtimal. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.