Logitech, Loupedeck konsolları için bir Streamlabs eklentisi tasarladı

Logitech, canlı yayıncılara ihtiyaç duydukları araçları sağlama arayışı kapsamında son birkaç yılda iki satın almayı bir araya getiriyor: Şirket, Loupedeck konsolları için yakın zamanda bir Streamlabs masaüstü eklentisini piyasaya sürdü.

Logitech, Loupedeck konsolları için bir Streamlabs eklentisi tasarladı

Hatırlarsanız şirket, Twitch, YouTube ve Facebook'ta yayın yapmak için güçlü araçlar sunan popüler bir canlı yayın yazılımı olan Streamlabs'ı 2019'da satın almıştı. Ayrıca bu yılın temmuz ayında, video yayın konsolları üreten Loupedeck'i de satın aldı.

Streamlabs Desktop Plugin 1.0, Loupedeck Live ve Live S cihazlarını akış yazılımı için harici denetleyicilere dönüştürüyor. İçerik oluşturucular, sesi daha hassas bir şekilde kontrol etmek için konsolun kadranlarını kullanabilir ve Streamlabs'ın masaüstü komutlarını etkinleştirebilir ve canlı yayınlarının durumunu doğrudan Loupedeck cihazlarından görüntüleyebilirler.

Logitech, Loupedeck konsolları için bir Streamlabs eklentisi tasarladı

Ayrıca Loupedeck'in yazılımında sahneler, kaynaklar, ses kaynakları ve sahne koleksiyonları oluşturarak monitörlerinde etkili bir şekilde daha fazla alan açabilirler ve bu alan, oyun oynama veya sohbet gibi diğer şeylerin görüntülenmesi için kullanılabilir. Logitech, yeni eklentinin bugün 5.8 yazılım güncellemesiyle kullanıma sunulduğunu ve tüm yeni Loupedeck cihazlarına önceden yüklenmiş olarak geleceğini söylüyor.

Streamlabs ve Loupedeck'in Logitech'in son birkaç yılda akışa yönelik çabalarının bir parçası olarak satın aldığı tek şirketler olmadığını belirtmekte fayda var. Firma ayrıca 2018'de Blue Microphones'u da satın aldı ve birkaç ay önce Blue'nun Yeti mikrofonlarını Logitech G markası altında satmaya başlayacağını duyurdu.