Logitech'in yeni oyun faresi özellikleriyle göz dolduruyor

Oyun dünyası için geliştirdiği aksesuarlarla dikkat çeken Logitech, yeni oyun faresini satışa sundu.

Logitech'in yeni oyun faresi özellikleriyle göz dolduruyor

Logitech, profesyonel oyuncuları hedef alarak piyasaya sürdüğü G Pro X Superlight 2 kablosuz oyun faresini Hindistan piyasasına sundu. Bu fare, piyasadaki en hafif ve en hızlı farelerden biri olarak biliniyor. Sadece 60 gram ağırlığındaki bu fare, oyuncular için yüksek performans vaat ediyor.

G Pro X Superlight 2'nin öne çıkan özelliği, HERO 2 Sensörüdür. Bu sensör, saniyede 500 inç üzerinde takip hızı ve 32.000 DPI sunuyor. Tasarım açısından, orijinal PRO Superlight'ın tasarımını koruyarak, sadece 60 gram ağırlığında ergonomik bir tasarıma sahip. Hem sol hem de sağ elini kullanan oyuncular için uygundur. PTFE ayaklara sahip olan bu fare, her türlü yüzeyde pürüzsüz ve kolay kaydırma imkanı sunuyor.

Logitech'in yeni oyun faresi özellikleriyle göz dolduruyor

Batarya ömrü konusunda da oldukça iddialı olan G Pro X Superlight 2, tek bir şarjla 95 saate kadar kullanım sunuyor. USB Type-C portu sayesinde şarj etmek oldukça kolay. Logitech'in G Hub uygulaması ile fare ayarlarınızı bir fare modelinden diğerine kolayca aktarabilirsiniz. Uygulama, yeni bir hassasiyet arayüzü sunarak X/Y ekseni kontrolleri ve önceden ayarlanmış hassasiyet seçenekleri sunuyor.

Bu yüksek performanslı oyun faresinin resmi fiyatı 16.995 Rs (205$). Ancak Amazon'da 2.300 Rs indirimle 14.695 Rs'ye (175$) alabilirsiniz. Farenin Siyah, Magenta ve Beyaz olmak üzere üç renk seçeneği bulunuyor.