Donanım

Lumia 900 şaşırtıyor!

Nokia'nın dev ekranlı telefonu Lumia 900'den ilginç rakamlar!

Lumia 900 şaşırtıyor!

Mobil cihaz sektöründeki baskınlığını yitiren Nokia 2012 ile birlikte müthiş bir çıkış yakaladı. Geç kaldığı akıllı telefon üretimlerine 2012'nin ilk aylarında başlayıp sonlandırdığı projelerle birlikte listedeki yerini tekrar almaya başladı.

Nokia yeni akıllı telefonlarını üretmeye son hızla devam ediyor... En son çıkardığı akıllı telefonlar arasında yeni amiral gemisi Lumia 900 da yer alıyor. Lumia 900 Nokia'nın terkedeceği dev ekran boyutlarında bir cihaz. Nokia yeni gelecek telefonlarında dev ekran kullanmayacağını bizzat açıklamış, Lumia 900'ün istisna olduğu belirtilmişti. Windows Phone 7.5 işletim sistemine sahip telefon binlerce kişi tarafından satın alındı bile...

1332775435_nokia-lumia-900122.jpg

Lumia 900'da bizi şaşırtan değerler ise satış rakamları oldu. iPhone 4s ile karşılaştırıldığı zaman yeni Lumia 900'ün sözleşmeli olarak $100 gibi düşük bir fiyattan satılması, iPhone'un ise $200 gibi bir fiyattan satılması kafaları karıştırdı. Maliyetinden çok çok daha düşük bir fiyata piyasada değer bulmasını sadece işletim sistemi bazında adeta ortağı haline gelen Microsoft'a borçlu olduğu düşünülüyor.

*Kafalara takılan soru ise acaba iPhone'nun retina kalitesine sahip olan ekranı yüzünden mi yoksa Lumia 900'ün ekranının kalitesiz olması mı bilinmiyor...
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.