MediaTek, yeni yonga setini tanıttı! MediaTek T300

MediaTek, MWC 2024'te IoT ve aşırı düşük güç tüketimli cihazlar için tasarlanmış yeni T300 5G RedCap platformunu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

MediaTek, yeni yonga setini tanıttı! MediaTek T300

Bu yeni platform, akıllı ev aletlerinden giyilebilir teknolojiye kadar geniş bir yelpazede ürünlerin daha verimli ve bağlantılı çalışmasını sağlayacak yenilikçi çözümler sunuyor. MediaTek'in bu hamlesi, 5G teknolojisinin sadece akıllı telefonlarla sınırlı kalmayıp, günlük yaşamın her alanında önemli bir rol oynamaya başlayacağının bir işareti olarak görülüyor.

MediaTek, IoT uygulamaları ve son derece düşük güç tüketimli cihazlar için geliştirdiği yeni T300 platformunu tanıttı. Bu platform, özellikle M60 modemine sahip bir yonga seti olarak dikkat çekiyor. Yeni MediaTek T300 platformu, mevcut 5G IoT çözümlerine kıyasla %70 daha enerji verimli olduğunu iddia ediyor. Bu platform, zirve indirme hızlarında 227Mbps'ye ve yükleme hızlarında 122Mbps'ye kadar ulaşabiliyor.

MediaTek'in 5G RedCap portföyüne en son eklenen T300, IoT uygulamaları için piyasaya sürülen MediaTek T300 platformu, mevcut 4G IoT çözümlerine önemli avantajlar sunan MediaTek’in M60 modemini barındıran bir 5G RedCap RF yonga setidir (SoC). Yeni çipsetin özelliklerine daha yakından bakalım.

MediaTek, yeni yonga setini tanıttı! MediaTek T300

MediaTek T300, entegre RF ile basitleştirilmiş ve güvenilir bir anten tasarımına sahip. Bu tasarım, 5G cihazlarında pil ömrünü uzatırken, geliştirme süresi ve maliyetlerini azalttığı iddia ediliyor. Platform, MediaTek'in M60 modemini barındırıyor ve bu modem, mevcut 4G teknolojilerindeki güç tüketimini %60, mevcut 5G teknolojilerinde ise %70 azalttığını öne sürüyor.

MediaTek, yeni yonga setini tanıttı! MediaTek T300 - Resim : 1

MediaTek T300 platformu, 227Mbps'ye kadar zirve indirme hızlarına ve 122Mbps'ye kadar yükleme hızlarına ulaşabilir. Platform, telekomünikasyon kuruluşları tarafından belirlenen 5G bağlantı standardı olan 3GPP Release-17 standardına uygun ve birçok enerji verimli iyileştirmeler sunuyor. MediaTek T300 ayrıca, cihaz aktif hale geldiğinde hızlı bir tepki süresi sağlamak için 800MHz CPU'ya sahip.

Platform, MediaTek'in UltraSave 4.0 teknolojisi ile daha düşük güç tüketimi, 5G NSA ve 5G SA desteği, LTE & NR-FR1 (20MHz) desteği sunuyor. Ayrıca 256 QAM DL/UL ile güvenilirlik, 1T2R MIMO / 1CC ile daha düşük gecikme süresi ve çeşitli IoT uygulamaları için çift SIM tek aktif (DSSA) ve ağ dilimleme özelliklerine sahip.

Bu, esasen MediaTek T300 platformunun, 5G, LTE ve NR-FR1 dahil olmak üzere çeşitli kablosuz ağları desteklemek üzere tasarlanmış bir çip olduğu anlamına geliyor. Güç tüketimini azaltmak, güvenilirliği ve hızı iyileştirmek ve farklı türde IoT uygulamalarını desteklemek için özellikler ve optimizasyonlar içerir.

IoT: Nesnelerin İnterneti (IoT), internet üzerinden diğer cihaz ve sistemlerle veri bağlantısı ve paylaşımı amacıyla sensörler, yazılımlar ve diğer teknolojilerle gömülü olan fiziksel nesnelerin ağını açıklar. Bu cihazlar, sıradan ev nesnelerinden gelişmiş endüstriyel araçlara kadar değişiklik gösterir.