Donanım

Metaverse evrende kimlik sahibi olmanız gerekebilir!

Meta, yeni Meta Quest VR başlıklarının kullanımı için kimlik sahibi olmayı zorunlu hale getiriyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Metaverse evrende kimlik sahibi olmanız gerekebilir!

Eskiden Facebook olan Meta, adını değiştirmekle birlikte tüm vizyonunu da değiştirdi. Şimdi şirket yeni bir özelliği daha kullanıma sundu. Meta hesapları ve Meta Horizon Profilleri olarak adlandırılan şey ile artık Meta Quest VR kullanmak için metaverse evrende kimlik sahibi olunması gerekecek. Açıklamalara göre küresel lansman kademeli olacak. Meta Quest VR başlıkları için artık Meta hesabı ve Meta Horizon Profili gerekli olacak.

Metaverse evrende kimlik sahibi olmanız gerekebilir!

Metaverse evrende kimlik sahibi olmanız gerekebilir! - Resim : 1

Meta, bir süre önce VR başlıklarının giriş yöntemini değitirmişti. Buna göre Facebook hesap zorunluluğunu ortadan kaldırıldı. Artık Meta Quest kullanmak veya sanal dünyaya giriş yapmak için Facebook ve Instagram’a ihtiyaç duyulmayacak.

VR cihazlarının yeni ve eski kullanıcılarının, oturum açmak için bir Meta hesabına kaydolmaları gerekecek. Bir Meta hesabı oluşturmak için Facebook ve Instagram hesapları kullanılabilecek. 

Meta hesabına ek olarak, bir kez kullanılan Oculus hesabının yerini bir "Meta Horizon Profili" alacak. Profil, avatar tabanlı olacak ve metaverse için sosyal medya olarak kabul edilecek. Şirket bir zamanlar Metaverse'de "Arkadaşlar" terimini kullamıştı ancak şimdi bunun yerini "Takipçiler" alacak.

Meta hesaplar kullanıcılara üç seçenek sunacak: "Herkese Açık", "Arkadaşlar ve Aile" ve "Yalnız" - bunların hepsi kimin bağlanıp görebileceği konusunda farklı etkilere sahip diyebiliriz. Bir kullanıcı gizlilik kurulumunu atlamayı seçerse varsayılan olarak "Arkadaşlar ve Aile" olarak ayarlanacak. Kullanıcılar ayrıca Horizon profillerini özel olarak ayarlama seçeneğine sahip olacak ve bu da kullanıcıların takip isteklerini kabul etmesini gerektirecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.