Donanım

Mi TV 6 serisi, Xiaomi'nin 100W Hoparlörlü ilk akıllı TV'si olacak!

Xiaomi şu ana kadarki en güçlü hoparlörlere sahip akıllı TV'sini sunuyor. Kullanıcılar artık ek bir ses sistemine gerek duymayacak. İşte detaylar.

Mi TV 6 serisi, Xiaomi'nin 100W Hoparlörlü ilk akıllı TV'si olacak!

Xiaomi akıllı telefon sektöründeki başarısından sonra diğer alanlara da atıldı. Şirketin bu alanlarda da başarı yakaladığını söylemeye gerek yok. Çinli şirket, şimdi Mi TV 6 serisinin 28 Haziran'daki lansmanı öncesinde, premium akıllı TV'nin bir afişini yayınladı. Afiş, söz konusu TV'den ne bekleyeceğimiz konusunda fikir veriyor.

Xiaomi parlak günler yaşıyor!

Şirketin son zamanlarda söz ettiği muhteşem özelliklerden biri, akıllı TV'nin 48MP çift kamera kurulumuyla gelmesi. Bugün ise Xiaomi dikkat çeken bir özellik daha duyurdu. Şirket, Mi TV 6 serisinin 100W'lık güçlü bir hoparlörle geleceğini ortaya koyan bir poster daha yayınladı. Bu, piyasada 100W hoparlör kurulumuna sahip ilk akıllı TV olmasa da, Xiaomi ilk kez bu kadar güçlü bir hoparlörü akıllı TV'sine eklyor. Bu kurulumla, kullanıcılar harici bir ses sistemine ihtiyaç duymadan güçlü bir ses çıkışının keyfini çıkarabilecekler. 

Şimdiye kadar, akıllı TV'lerde genellikle küçük boyutlu ve düşük voltajlı hoparlörler bulunuyordu. Bunun sebebi, üreticilerin TV'lerini en ince seviyede tutmaya çalışmalarıydı. Malum günümüzdeki akıllı TV'lerde hoparlöre ayırabilecek bir alan yok.

Xiaomi ayrıca Sony'nin amiral gemisi TV'sine eşit olacak birinci sınıf bir QLED ekrana sahip Mi TV 6 Serisi Extreme Edition'ı piyasaya sürecek. Mi TV 6 serisi ayrıca Wi-Fi 6 ağ bağlantısı, HDMI 2.1 arayüzü ve AMD FreeSync Premium oyun görüntüleme sertifikası ile birlikte gelecek. Mi TV 6 Extreme Edition'ın ekranı ayrıca Dolby Vision IQ, IMAX Enhanced sertifikalarına sahip olacak. Xiaomi, aynı gün Çin'de Mi TV ES 2021 serisini de piyasaya sürecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.