Donanım

Microdia'dan 500GB kapasiteli hafıza kartı

Akıllı cihazların yerleşik depoları ve hafıza kartlarının kapasiteleri her geçen gün büyüyor. Microdia 512GB alana sahip microSD kart duyurusu gerçekleştirdi.

Microdia'dan 500GB kapasiteli hafıza kartı

Mart başında düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde 200GB alana sahip microSD kart duyurusu gerçekleştirecek tüm dikkatleri üzerine çeken SanDisk’in depolama rekoru kırıldı. California merkezli şirket Microdia, Computex 2015 etkinliğinde 512GB depolamaya sahip Xtra Elite hafıza kartının duyurusunu gerçekleştirdi. SDXC formatına sahip hafıza kartları 2TB depolamaya izin veriyor fakat Microdia Xtra Elite bugüne kadar gördüğümüz en yüksek kapasiteli hafıza kartı oldu.

Şu ana kadarki en yüksek kapasiteli microSD kart olarak dikkat çeken Microdia Xtra Elite SD 4.0 ve UHS standardına destek veriyor ve 300MB / s'ye kadar aktarım hızı vaat ediyor.

Microdia Xtra Elite beklendiği gibi ucuz olmayacak. SanDisk’in 200GB’lik hafıza karına 400 dolar fiyat biçilmişti. 512GB alana sahip Xtra Elite’in fiyatı 1.000 doların üzerinde olacaktır. 

1433507023_timthumb.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.